راهنمای مبتدی برای میزبانی وب

زمان مطالعه: 5 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۵-۱۸

راهنمای مبتدی برای میزبانی وب با نوین هاست : اولین چیزی که هر کسی به حوزه ی هاست وارد می شود میبیند این است که گزینه های زیادی برای خرید وجود دارد. هاست اشتراکی، هاست cPanel، هاست ورد پرس ، هاست لینوکس و هاست جوملا انواع آن هستند . کدام یک برای شما مناسب است؟

ما تصمیم گرفتیم تمام انواع هاست را توضیح دهیم تا به شما مسیر درست و آنچه برای شما مناسب است را نشان دهیم. با نوین هاست همراه باشید!

راهنمای مبتدی برای میزبانی وب

راهنمای مبتدی برای انتخاب صحیح میزبانی وب

هاست اشتراکی

راهنمای مبتدی برای میزبانی وب

هاست اشتراکی یکی از انواع رایج ارائه شده در بازار است. این به طور کلی یک حساب هاست ساده و یکپارچه در یک سرور مجازی است که در آن، بسته به منابع موجود، شما ممکن است چند صد همسایگی را با حساب های هاست خود در همان سرور داشته باشید. این حساب ها معمولا از پلت فرم cPanel استفاده می کنند. cPanel به راحتی در حال حاضر نرم افزار پیشرو کنترل پنل است که اکثریت قریب به اتفاق از شرکت های هاست وب ارائه می دهد به شما اجازه کنترل / استفاده از خدمات خود را.

مزایا:

بسیار مقرون به صرفه، سریع برای راه اندازی، به طور کامل مدیریت (بدون نیاز به نگرانی در مورد پیکربندی و یا حفظ سرور).

معایب:

کنترل / سفارشی سازی محدود، منابع با چند صد وب سایت دیگر (مسائل مربوط به عملکرد احتمالی و به طور کلی کمترین گزینه هاست) به اشتراک گذاشته می شود.

مناسب برای:

کسب و کارهای کوچک، کسب و کارهای جدید، وبلاگ شخصی.

 

هاست اختصاصی

راهنمای مبتدی برای میزبانی وب

هاست اختصاصی اساسا همان هاست است، به جز اینکه فقط باید یک حساب داشته باشد، شما دارای حساب های هاست زیادی هستید. شما به طور کلی به پانل کنترل اضافی دسترسی پیدا می کنید که به شما امکان مدیریت تمام حساب های هاست شما را می دهد.

به طور معمول، این پانل کنترل خواهد شد “WHM” نامیده می شود. ورود به WHM به شما این امکان را می دهد که در میان سایر توابع مختلف ایجاد، ویرایش و پایان حساب های هاست cPanel را انجام دهید. به طور معمول شما به کلی محدودیت هایی مانند مجموع فضای دیسک ۱۰۰ گیگابایتی داده می شود. پس از آن می توانید این ۱۰۰ گیگابایت را با توجه به همه حساب های هاست خود ببینید.

مزایا:

مقرون به صرفه، سریع برای راه اندازی، به طور کامل مدیریت (بدون نیاز به نگرانی در مورد پیکربندی و یا حفظ سرور).

معایب:

کنترل / سفارشی سازی بسیار محدود، منابع نیز احتمالا با بسیاری از فروشندگان دیگر در یک سرور اشتراکی (مسائل مربوط به عملکرد احتمالی و به طور کلی کمترین گزینه هاست) به اشتراک گذاشته می شود.

مناسب برای:

طراحان وب freelance، شرکت های هاست وب کوچک، کسی که مایل است ۵-۱۰ وب سایت یا بیشتر را اجرا کند.

سرور مجازی – VPS

راهنمای مبتدی برای میزبانی وب

سرور مجازی یا VPS گام بعدی از محیط هاست وب است. در حالی که هنوز یک سرور فیزیکی را با چند نفر دیگر به اشتراک می گذارید، به طور قابل ملاحظه ای شلوغ تر از هاست وب به اشتراک گذاشته می شود. شما همچنین منابعی دارید که به طور کامل برای شما محفوظ است و بنابراین عملکرد همسایگان شما تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. هاست وب VPS از لحاظ سرعت و قدرت از هاست اشتراکی است.

هاست وب VPS معمولا می تواند به دو یا سه زیر مجموعه تقسیم شود: مدیریت نشده، مدیریت و به طور کامل مدیریت شده است. شرکت های هاست مختلف ارائه سطوح مختلف مدیریت برای هاست وب VPS، البته مدیریت کمتر شامل ارزان ترین برچسب قیمت است.

با این حال، این کارهای مدیریتی هنوز باید انجام شود، بنابراین به دانش خود و سطح مهارت بستگی دارد که آیا شما می توانید خودتان را مدیریت کنید و نه صرف هزینه ها، یا اینکه بهتر است که از مدیریت شرکت در هاست شرکت ، و صلح آمیز است که سرور شما به خوبی نگهداری می شود و امن (برای هزینه های اضافی).

مزایا:

سرعت و بهبود عملکرد بزرگی بر روی هاست اشتراکی، کنترل بیشتر بر محیط هاست. قابلیت سفارشی سازی محیط هاست بسیار خاص به نیازهای شما. همسایه های کمتری در همان سرور فیزیکی وجود دارد.

معایب:

هاست VPS می تواند در هر دو سطح دانش مورد نیاز، و یا هزینه ماهانه (اگر شما انتخاب برای خدمات مدیریت) در هنگام رفتن از هاست وب به اشتراک گذاشته شود.

 

سرور اختصاصی

راهنمای مبتدی برای میزبانی وب

سـرور اختصـاصی سرور به این معنی است که شما یک سرور فیزیکی کامل را برای خودتان خواهید داشت – کاملا همسایه نیستید (هرچند برخی از شرکتها به شما امکان انتخاب ۲۵٪، ۵۰٪، ۷۵٪ از سرور را برای هزینه کردن می دهند اما شما پس از آن ۱-۲ همسایه داشته باشد، بنابراین آن را یک سرویس واقعا اختصاصی نمی کند).

سرور اختصاصی به طور کلی بسیار مقیاس پذیر است، بنابراین شما می توانید منابع بیشتری را به عنوان زمانی که شما به آنها نیاز دارید اضافه کنید. شما می توانید چند صد وب سایت و یا تعداد کمتر از وب سایت های بسیار بزرگتر / مشغول در یک سـرور اختصـاصی هاست کنید.

این نوع هاست مناسب برای شرکت های بزرگ و مشغول که هزاران نفر از بازدیدکنندگان از هر روز از وبسایت خود استفاده می کنند یا آژانس ای که چند صد وب سایت را برای دیگران مالک یا مدیریت می کند، مناسب تر است.

مزایا:

سرعت و قدرت نهایی. مقیاس پذیر اگر شما نیاز به فضای دیسک بیشتر یا حافظه و غیره نیاز ندارد.

معایب:

هاست سـرور اختصاصی می تواند در هر دو سطح دانش مورد نیاز، یا هزینه ماهانه (اگر شما برای خدمات مدیریت انتخاب می کنید)، قابل افزایش است.

نوین هاست ارائه دهنده راهنمای مبتدی برای میزبانی وب هاست اشتراکی با پلن های متنوع است. پلن های هاست اشتراکی منابع بیشتری (مانند فضای ذخیره سازی و حافظه) برای مدیریت وبسایت های بزرگتر و یا بیشتر را ارائه می دهند. هم اکنون هاست اشتراکی را سفارش دهید !

سفارش دهید

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه