SSL چیست و چه کاربردی دارد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۵-۲۱

SSL چیست و چه کاربردی دارد؟ Secure Sockets Layer یا SSL یک پروتکل اینترنتی برای ایجاد یک ارتباط آنلاین امن بین سرور و رایانه کاربر است. مشتری و سرور یک عملیاتی را انجام می دهند که در آن یک گواهی کلیدی عمومی حاوی اطلاعات شناسایی و امضای دیجیتالی بین مشتری و سرور منتقل می شود و هویت هر یک را تایید می کند.

سپس این اطلاعات برای ایجاد یک کلید رمزنگاری استفاده می شود. که به طور ایمن اطلاعات رد و بدل می شود. و اطمینان می دهد که معاملات بین مشتری و سرور توسط اشخاص ثالث قابل خواندن یا تغییر نیست.

SSL چیست و چه کاربردی دارد؟

گواهی های دیجیتالی توسط یک گواهینامه گواهی صادر می شود. اغلب یک شرکت خصوصی است. چندین کتابخانه مختلف از نرم افزار SSL موجود برای استفاده با سیستم عامل های مختلف وجود دارد. که اجازه می دهد صاحبان سرور مجازی امنیت SSL را راه اندازی کنند. اکثر این کتابخانه های کد منبع آزاد و رایگان هستند.

استفاده های عمومی

SSL چیست ؟ یکی از رایج ترین برنامه های کاربردی برای گواهینامه SSL در مرورگرهای وب، به ویژه برای سایت های تجارت الکترونیک است. اتصالات ایمن به سایت های اینترنتی یک URL با https شروع می شود. برای HyperText Transfer Protocol Secure، به جای http استاندارد. بسیاری از مرورگرها یک نماد نشان می دهند که یک اتصال امن است.

به عنوان یک اقدام احتیاطی، کاربران را برای چک کردن https ها هشدار می دهیم. و همچنین اطمینان حاصل کنید که آنها در سایت خود با چک کردن URL، زمانی که گفته می شود. که آنها یک معامله مطمئن هستند. هکرها می توانند یک صفحه وب را جعل کنند تا کاربران را مطلع کنند که معامله امن صورت می گیرد، اما نمی توانند نشانی اینترنتی را جعل کنند.

این که آیا شما در حال فروش کالاها، درخواست از کاربران خود برای آدرس ایمیل خود و یا استفاده از یک سرویس چت آنلاین مانند خط تلفنی می خواهید. اطلاعات منتقل می شود امن است. معاملات غیرقانونی شما را به هک کردن و بدافزار آسیب پذیر می رساند.  و داده های خود را به نمایش می گذارد  وب سایت هک شده می تواند باعث ایجاد ناراحتی و از دست دادن درآمد شود. در عین حال ممکن است در درازمدت تاثیری بر میزان اعتماد مشتریان به سایت داشته باشد.

داده های مشتری دزدیده شده ممکن است به سازمان های رقیب فروخته شود  و یا برای ارسال هرزنامه ها به مشتریان، شاید با فرستادن ایمیل هایی که از شرکت شما باشد، استفاده شود  این به عنوان فیشینگ شناخته شده است  و یک گواهی معتبر SSL می تواند به شما کمک کند سایت خود را از یک نسخه جعلی طراحی شده برای فریب کاربران خود تشخیص دهید.

گواهینامه SSL نوین هاست

جزئیات ورود به مشتریان حتی ممکن است در تلاش برای هک کردن حسابهای آنها در سایر وب سایت ها باشد. امیدواریم که همان ترکیب نام کاربری و رمز عبور در جایی دیگر در وب استفاده شود. تماس با هر مشتری در پایگاه داده خود به آنها می گوید که داده های آنها ممکن است آسیب پذیر باشند، باعث از دست دادن اعتماد می شود.

SSL چیست ؟ برای کاربر، مطمئن هستیم که معاملات آنها امن و خصوصی هستند. بسیاری از سرویس های تجاری نمادی را می توان در وب سایت خود قرار داد تا مشتریان را مطلع کند که امنیت SSL در حال استفاده است. مشتریان می توانند با کلیک بر روی آیکون برای اطلاعات بیشتر، و چک برای اجرای اطمینان حاصل شود. که گواهی SSL در حال استفاده است و تا تاریخ. استفاده از گواهینامه های SSL وب سایت و کاربران شما را از هک و سایر اشکال حمله محافظت می کند و به مشتریان اطمینان می دهد. که برای ثبت نام حساب ها، ارائه اطلاعات شخصی و اطلاعات بانکی و خرید آنلاین محصولات یا خدمات خود، اعتماد کنند.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه