مجازی سازی مبتنی بر Hypervisor

زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۳-۱۵

مجازی سازی مبتنی بر Hypervisor (هایپروایزر) ، یک لایه نرم افزاری نازک به نام مانیتور ماشین مجازی (VMM) یا hypervisor در بالای سخت افزار دستگاه اجرا می شود. و امکانات و خدمات لازم برای عملیات صاف و اجرای ماشین های مجازی را فراهم می کند. Hypervisor شناسایی تله ها و پاسخ به دستورات محافظت شده و یا امتیازات CPU ساخته شده توسط هر ماشین مجازی است. در ادامه با سرور مجازی نوین هاست همراه باشید.

 مجازی سازی مبتنی بر Hypervisor

روش مجازی سازی مبتنی بر Hypervisor

همچنین دستورالعمل های صف بندی، اعزام و بازگشت نتایج درخواست های سخت افزاری توسط ماشین های مجازی را مدیریت می کند. یک سیستم عامل اداری یا کنسول ماشین مجازی نیز در بالای Hypervisor اجرا می شود که هدف اصلی آن مدیریت و مدیریت ماشین های مجازی است.

مانیتور ماشین مجازی یا hypervisor به طور مستقیم بر روی سخت افزار فیزیکی اجرا می شود. به همین دلیل مدیران می توانند ماشین های مجازی مختلف با سخت افزار جداگانه ای مانند پردازنده، حافظه، هارد دیسک ها ایجاد کنند. هر دستگاه مجازی دارای دسترسی نامحدود به سخت افزار آن است. در حالی که آگاهی از این واقعیت است که بسیاری از ماشین های مجازی دیگر نیز وجود دارد که هاست را به اشتراک می گذارند. سیستم عامل مهمان نیازی به تغییر در اجرا در hypervisors نیست.

نخستین هایپروایزرهایی که مجازی سازی کامل را انجام داد. ابزار آزمون SIMMON و یک سیستم تحقیقاتی CP-40 IBM بود که در ژانویه سال ۱۹۶۷ تولید خود را آغاز کرد و اولین نسخه سیستم عامل CP / CMS IBM بود. CP-40 بر روی S / 360-40 اجرا شد که در مرکز علمی کمبریج IBM اصلاح شده بود. تا از ترجمه دینامیک آدرس پشتیبانی کند. یک ویژگی کلیدی که مجازی سازی را مجاز می دانست. قبل از این زمان، سخت افزار کامپیوتر تنها به اندازه کافی مجازی شده بود. تا بتواند برنامه های چند کاربره را همزمان اجرا کند. (به CTSS و IBM M44 / 44X مراجعه کنید). با CP-40، سرپرست سخت افزاری نیز مجازی شده. و اجازه می دهد چندین سیستم عامل همزمان در محیط ماشین مجازی اجرا شود.

نوین هاست یار نوین شماست

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست , از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ایران ، هاست اشتراکی و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۴۹۶۲۴ تماس بگیرید. تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه