• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

معرفی پروتکل FTP

معرفی پروتکل FTP

FTP به پروتکلی گفته میشود که برای ارسال و دریافت بین سرور و کلاینت بکار گرفته می شود . در مقابل پروتکل HTTP , پروتکل FTP از قدرت بیشتری برخوردار است و با در نظر گرفتن تکنولوژی های مورد استفاده در زمان های قدیم , پروتکل FTP از سرعت پایین تری در مقایسه با پروتکل HTTP برخوردار است.


معرفی پروتکل FTP

 

 

معرفی پروتکل File Transfer Protocol FTP

به پروتکلی گفته میشود که برای ارسال و دریافت بین سرور و کلاینت بکار گرفته می شود . در مقابل پروتکل HTTP , پروتکل FTP از قدرت بیشتری برخوردار است و با در نظر گرفتن تکنولوژی های مورد استفاده در زمان های قدیم , پروتکل FTP از سرعت پایین تری در مقایسه با پروتکل HTTP برخوردار است .

امنیت به کار گرفته شده برای FTP بسیار ضعیف بوده بطوری که امکان هک شدن داده ها از نظر تـؤری برای این پروتکل وجود دارد ( برخلاف پروتکل HTTP که از نظر تـؤری , امکان هک شدن برای آن وجود ندارد.) قابلیت هایی که پروتکل FTP عرضه میکند همانند Tellnet می تواند برای سیستم سرویس دهنده بسیار خطرناک باشد زیرا به سادگی می توان فایل های یک کامپیوتر راه دور را آلوده یا نابود کرد.

پس در این پروتکل کاربران باید قبل از تقاضای هر سرویسی شناسه و کلمه ی عبور خود را وارد کنند و سرویس دهنده پس از احراز هویت کاربر، سطح دسترسی و عملیات مجاز برای کاربر را تعیین می کند و یک نشست FTP آغاز می شود. 

یک سوال اینجا مطرح میشود که :

 

چه موضوعی باعث محبوبیت FTP شده است ؟

شاید بتوان گفت دلیل محبوبیت آن در کاربر پسندی آن است . کاربران میتوانند از طریق نرم افزار های مخصوصی که برای این کار طراحی شده اند از روی DESKTOP کامپیوتر خود , فایل های مورد نیاز شان را به سرور ارسال , یا دریافت دارند .درست مانند آن که این عملیات دارد از طریق( MYCOMPUTER) انجام می شود .

ولی در HTTP اوضاع به این منوال نیست , کاربران بایستی از طریق سایت , ابتدا به سرور مجازی سایت متصل شوند و سپس به عبارات به دریافت و ارسال داده ها نمایید .

نوشته قبلینوشته بعدی

نوشته مشابه

ثبت نظر