• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

DNS پویا (DynDNS): کنترل از راه دور ساده تر می شود

DNS پویا (DynDNS)

در این مقاله به توضیح DDNS یا همان DNS پویا می پردازیم ، با ما همراه باشید!

 

DNS پویا (DynDNS)

 

DynDNS و DDNS چیست؟

Dynamic DNS  مخفف Domain Name System پویا (همچنین به عنوان DDNS شناخته می شود). این به شما کمک می کند تا آدرس IP خود را به طور دائم در حال تغییر به یک نام دامنه ثابت تغییر دهید. شما باید با یک سرویس DDNS تحت نام موجود (مانند example.example.com) ثبت نام کنید. رایانه شما همیشه تحت این آدرس در دسترس است، حتی اگر آدرس IP فعلی آن را نمی دانید.

 

واقعیت

ارائه دهندگان مختلف DDNS ارائه دهنده آدرس های رایگان دامنه ای هستند. شما می توانید خدمات DynDNS رایگان از No-IP، Dynu، Namecheap و ChangeiP پیدا کنید. بعضی از روترها یا ارائه دهندگان دستگاه NAS هم DDNS خود را رایگان ارائه می دهند.

 

تفاوت DDNS و DNS چیست؟

DDNS یا DynDNS می تواند به عنوان DNS (سیستم نام دامنه) فرمت شناخته شود. DNS یک سیستم دایرکتوری جهانی است که آدرس IP هر دامنه ثبت شده را می شناسد تا اجازه دسترسی به وب سایت ها، ایمیل ها یا FTP را بدهد. این فرآیند به عنوان راهنمای راهنماهای تلفن کار می کند، جایی که اطلاعات تماس فعلی نگهداری می شود و براساس درخواست صادر می شود. DNS “جستجو” را برای آدرس IP متعلق به نام هاست (اگر آن را نمی توان در کش DNS یافت) و در تبادل دائمی با پایگاه داده DNS ارائه دهنده خدمات اینترنت متناظر است. در بهترین حالت، درخواست با آدرس آی پی مطابق پاسخ داده می شود. آدرس IP نیز می تواند به نام دامنه مربوطه در جهت مخالف ترجمه شود. با این حال، این مشکل تر است، زیرا DNS معکوس یک استاندارد استاندارد اینترنت نیست و DNS برای آن بهینه سازی نشده است.

 

روش خدمات DDNS از انتساب آدرس IP های پویا به یک دامنه خاص پشتیبانی می کند. مقایسهای با پایگاههای داده DNS ارائه دهنده اینترنت به طور خودکار صورت میگیرد. DynDNS به طور خودکار تضمین می کند که تغییرات به آدرس IP شناسایی شده و ورودی های DNS بر اساس آن به روز می شود. برای اتصال به رایانه شما فقط نیاز به آدرس دامنه ثبت شده در سرویس DDNS دارید.

 

واقعیت

به طور کلی به دلیل کمبود آدرس، و همچنین به دلایل اداری و امنیتی، ارائه دهندگان اینترنت به طور کلی هر ۲۴ ساعت آدرس IP جدید را به اتصال به اینترنت اختصاص می دهند. این برای حفاظت از انتقال داده های آنلاین از حملات هکرها است.

 

چگونه سیستم نام دامنه پویا (DynDNS) کار می کند؟

از آنجا که آدرس دادن معمولا با نام دامنه انجام می شود و نه با آدرس های IP، شما نیاز به یک DNS پویا دارد که آدرس های دائمی تغییر IP را به روز می کند و آنها را به یک نام دامنه ثابت اختصاص می دهد. هرگاه آدرس IP روتر تغییر می کند، روتر آدرس آی پی فعلی را به سرویس DDNS گزارش می دهد که درخواست DNS را در دامنه خود به روز می کند و به آدرس IP پاسخ می دهد. اگر در حال حاضر به رایانه خود وصل هستید، این روند به شرح زیر است:

 

  1. روتر سرویس DDNS از آدرس IP اختصاص داده شده توسط ارائه دهنده اینترنت را اطلاع می دهد. این پس از آن در DynDNS به نام دامنه تعریف شده شما اختصاص داده شده است. اکنون سرور مجازی می تواند در هر زمان با این دامنه در دسترس باشد.
  2. اگر آدرس IP بعد از ۲۴ ساعت تغییر کند، سرویس DDNS به طور خودکار آدرس IP جدید را دریافت می کند. سرور DDNS به درخواست های DNS پاسخ می دهد و آدرس IP جدید را تحت دامنه ثابت به روز می کند.
  3. اگر میخواهید به رایانهتان متصل شوید (به عنوان مثال از طریق اتصال به دسک تاپ از راه دور) ، باید یک درخواست DNS را به دامنه ثبت شده خود ارسال کنید. سرور DDNS سپس به طور خودکار آدرس IP فعلی ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود را که تحت نام ذخیره می شود را فراهم می کند.
  4. اتصال به سرویس گیرنده-سرور در حال حاضر با آدرس IP به دست آمده امکان پذیر است.

 

نوشته مشابه

ثبت نظر