• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

Clustering چیست؟

Clustering چیست؟

Clustering چیست؟

 

Clustering یک فن آوری است که در دو سرور مختلف فیزیکی برای بازیابی اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد، اگر یکی از سرور های فیزیکی نتواند انجام شود. سرور دیگر مسئولیت سرور دیگری را در صورت شکست می پذیرد. ۴ دامنه برای دامنه های شما وجود دارد. ۲ سرور اسم به سرور اولیه اشاره خواهد کرد و ۲ سرور اسم به سرور دوم اشاره خواهد کرد. وب سایت های شما با هر نوع خاموش شدن سرور اصلی اولیه کاهش می یابد زیرا دامنه ها همچنان برای حل کردن از سرور ثانویه با استفاده از ۲ سرور دیگر.

 

Clustering به گروهی از بیش از دو سرور اشاره دارد که همچنین به عنوان گره نامیده می شوند. گره ها به عنوان یک سرور مجازی خصوصی مجاز به یک شبکه هستند. به طور پیش فرض یک رکورد از دامنه ها در سرور ثانویه به سرور اولیه اشاره می کند، اما وقتی سرور اصلی پایین می آید، اسکریپت نظارت بر سرور ثانویه سوابق دامنه ها را تغییر می دهد و آنها را نقطه به سرور ثانویه هنگامی که یک مشتری به یک میزبان اختصاصی میزبان متصل می شود، آن را به عنوان یک سرور تک (بیشتر از یک) رفتار می کند. مسئولیت ها توسط یک سرور دیگر در Cluster هنگامی که یکی از گره ها نتواند انجام می شود. در این مورد، کاربر نهایی هیچ چیز درباره شکست را نمیداند.

 

Clustering سیستم پشتیبان ۱۰۰٪ برای برنامه نیست و این بیشتر جنبه نادیده گرفته شده از آن است. مزیت اصلی در Clustering “بدون خرابی” و “بازیابی ۱۰۰٪” است. توانایی بازیابی از سخت افزار سرور شکست خورده و نرم افزار شکست خورده، مزیت اصلی Clustering است. Clustering در مورد بلایای احتمالی، مانند قطع برق یا اعمال ، نمیتواند کاری انجام دهد.

 

Clustering به صورت های مختلفی بسته به نحوه ذخیره داده ها و منابع اختصاص داده می شود. نوع اول به عنوان معماری به اشتراک گذاشته شده شناخته می شود. در این حالت Clustering، هر گره / سرور به طور کامل مستقل است، بنابراین تنها نقطه بحث وجود دارد. یک نمونه از این می تواند زمانی باشد که یک شرکت دارای مراکز داده ای متعدد برای یک وب سایت واحد است. با سرورهای زیادی در سرتاسر جهان، هیچ یک سرور یک “کارشناسی ارشد” نیست. Shared-nothing نیز به عنوان “sharding database” شناخته می شود.

 

کنتراست این را با معماری مشترک دیسک، که در آن تمام داده ها به طور مرکزی ذخیره می شوند و سپس از طریق نمونه هایی که در سرورها یا گره های مختلف ذخیره می شوند، دسترسی پیدا می کنند.

 

تمایز بین این دو نوع اخیر با استفاده از محاسبات شبکه یا ذخیره سازی توزیع شدید شده است. در این تنظیم، داده ها هنوز هم به صورت مرکزی مدیریت می شوند، اما توسط یک سرور مجازی قدرتمند که شامل بسیاری از سرور هایی است که با یکدیگر کار می کنند، کنترل می شود.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ایران ، هاست اشتراکی و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر