انتخاب نوع سرور مجازی مناسب

زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۰-۰۷-۲۸

یکی از مهمترن مسائلی که در مبحث گسترده سرور مجازی حائز اهمیت است. انتخاب نوع سرور مجازی مناسب می باشد. : برای انتخاب سرور مجازی مناسب باید چند فاکتور مهم را مورد نظر داشته باشیم . در این مقاله ما سعی داریم شما را با فاکتورهای مهمی که در انتخاب نوع سرور مجازی مناسب مهم می باشند رو به شما آموزش داده و درک آسان و بهتری از سیستم عامل ها و سرورهای مختلف را به شما نشان داده که بعد از خواندن این مطلب براحتی بتوانید با علم درست سرور مجازی مناسب خود را انتخـاب کنید، پس تا انتهای این مطلب مارا همراهی کنید.

نحوه انتخاب نوع سرور مجازی

 

نکات مهم در انتخاب سرور مجازی

سخت افزار و قطعات مناسب:

شاید مهمترین فاکتوری که در انتخاب نوع سرور مجازی مناسب دخیل می باشد انتخاب و شناخت سخت افزار و منابع مناسب برای کار شما می باشد. به همین منظور برای شناخت سخت افزار شما باید بررسی کنید که مثلا سایت شما چقدر بازدید دارد. و به چه میزان منابع و چه نوع سخت افزاری مناسب کار شماطراحی سایت سئو می باشد . هم می توانید خود با بررسی بازدید سایت خود به نوع سخت افزار مناسب کار خود برسید. و هم می توانید با شرکت سرویس دهنده هاست خود تماس گرفته و میزان منابع سرور که باید تهیه نمائید را پرس و جو کنید. و بهترین راه این است که از طریق یکی راههای ارتباطی شرکت نوین هاست با شرکت تماس گرفته و کار و حیطه فعالیت خود را به کارشناسان ما گفته تا شما را در انتخاب نوع سرور مجازی مناسب راهنمائی نمایند.

مکان و لوکیشن سرور:

بعد از اینکه مشخص شد شما به چه منابع و سخت افزار مناسبی نیاز دارید نوبت آن است که انتخاب کنید سرور مورد نظر شما در چه موقیعتی باشد. به همین منظور برای شناخت و انتخاب موقیعت سرور مورد نظر خود یکی از راههای فهمیدن این موضوع می بایست بررسی نمائید که بیشترین بازدیدکنندگاه شما از چه کشوری می باشند. که با انتخاب موقیعت سرور نزدیک آن کشور سرور بهتری را انتخاب نموده.

سیستم عامل مناسب:

بعد از اینکه فاکتورهای بالا انتخاب گردید نوبت آن است که سیستم عامل مناسب را انتخـاب کنید. و این فاکتور نیز با توجه به حیطه کاری شما و نحوه برنامه نویسی و اینکه سایت شما بر چه زبانی برنامه نویسی و طراحی گردیده انتـخاب می شود.

در این فاکتور باید به چندین نکته توجه کند:

اگر سایت شما بر پایه زبان ASP می باشد . باید توجه کنید که سرور لینوکس ASP را پشتیبانی نمی کند. و شما باید از سرور ویندوز استفاده کنید.
در حال حاضر بیشتر سایت ها و اسکریپت ها PHP بوده و با اینکه سرورهای ویندوز از PHP پشتیبانی می کنند . اما ما به شما در صورتی که از زبان PHP استفاده می کنید، سرورهای لینوکس را پیشنهاد می دهیم.

مجازی ساز:

بعد از اینکه فاکتورهای بالا را انتخاب کردید تنها فاکتوری که می ماند انتخـاب نوع مجازی ساز می باشد. که شرکت نوین هاست از سه مجازی ساز محبوب VMWare , KVM و HYPER-V استفاده می کند که هرکدام بستگی به سرور شما در مواقع متفاوتی استفاده می شود.

 امیدواریم این مطلب برای شما در انتـخاب سرور مجازی مناسب مفید قرار گرفته باشد برای ثبت سفارش سرور مجازی اینجا کلیک کنید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه