• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

چرا در طراحی سایت از فلش استفاده نکنیم

چرا در طراحی سایت از فلش استفاده نکنیم

در گذشته حتما به سایت هایی برخورد کردید که از تکنولوژی فلش استفاده می کردند و نظر شما رو به سایت به دلیل گرافیک و افکت های بالا به خود جلب کرده است، اگر شما در نظر دارید برای کسب و کار خود و برای طراحی سایت خود از این نوع طراحی استفاده کنید حتما این مقاله را تا آخر مطالعه کنید و سپس تصمیم گیری نمایید.

 

چرا در طراحی سایت از فلش استفاده نکنیم

 

با گذشت زمان طراحی های سایت فلش FLASH جای خود را به طراحی سایت های داینامیک و کاربر محور تحت تکنولوژی های جدید از جمله HTML5 و CSS3 تحت زبان های برنامه نویسی از جمله PHP، ASP.NET و … داده است. در ادامه به چند دلیل مهم و جامع که نباید در طراحی سایت های جدید از تکنولوژی فلش استفاده کنیم می پردازیم:

 

بالا بودن حجم سایت های فلش :

بدلیل استفاده زیاد از تصاویر، آبجکت ها و افکت های حرکتی این گونه سایت معمولا حجم بالایی دارند و از طرفی هم هنوز در کشور عزیزمان ایران کاربرانی هستند که DIALUP استفاده می کنند به دلیل پایین بودن سرعت اینترنت این کاربران و بالا بودن حجم سایت های فلشی و سرعت لود کم این گونه سایت ها و دیر لود شدن این سایت ها معمولا کاربران تا قبل از لود و بارگذاری کامل سایت از سایت خارج می شوند.

 

داینامیک نبودن سایت های فلش :

در سایت های فلش به دلیل داینامیک نبودن محتوا  تغییر در محتوای سایت حتما باید توسط طراح انجام پذیرد.

 

عدم ایندکس نشدن سایت های فلش در موتورهای جستجو :

سایت فلش FLASH طبق جدیدترین کارکترهای گوگل و دیگر موتورهای جستجو در موتورهای جستجو ایندکس نمی شوند و در طی سالیان اخیر گوگل استانداردهایی تعیین کرده که سایت های فلش در گوگل ثبت شوند ولی کارایی زیادی ندارد و این سایت ها به طور مثال اگر ۱۰ صفحه داشته باشند فقط یک صفحه در گوگل و موتورهای جستجوگر دیگر ثبت می شود.

 

پشتیبانی نکردن سیستم عامل ها و دستگاههای مختلف :

گوشی iPhone و iPad و iPod و برخی دیگر فلش را پشتیبانی نمی کنند.کاربران سایت با دیدن محتوای ناقص فورا سایت را ترک می کنند و دوباره به نتایج گوگل باز می گردند.

 

هزینه های بالای طراحی سایت های فلش :

طراحی صفحات وب بر پایه فلش به مراتب هزینه خیلی بالاتری نسبت به طراحی سایت های دیگر دارد و زمان بیش تری نیز برای طراحی اینگونه سایت ها لازم است.

امیدوارم از این مقاله استفاده برده باشید .

 

تیم نوین هاست

نوشته مشابه

ثبت نظر