• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

۱۰ راه برای استفاده از توییتر برای بهبود کسب و کار

10 راه برای استفاده از توییتر برای بهبود کسب و کار

10 راه برای استفاده از توییتر برای بهبود کسب و کار

 

در مقاله های قدیمی ، ما به شما نشان دادیم که چگونه یک حساب کسب و کار را برای توییتر تنظیم کنید. در این پست، ما در حال مشاهده یک مرحله ای بیشتر با نشان دادن برخی از راه های شگفت انگیز شما می توانید از توییتر برای بهبود کسب و کار استفاده کنید. بسیاری از کسب و کارها تنها از طریق Twitter به صورت محدود استفاده می کنند، شاید برای پست کردن پست های اخیر وبلاگ خود و یا ارسال لینک به صفحات محصول خود. با این حال، شرکت های محترم بیشتر در مورد چگونگی استفاده از این پلتفرم و پیشرفت های وسیع در کسب و کار در نتیجه به مراتب بیشتر خلاق بوده اند. در اینجا ۱۰ راه عالی برای این کار وجود دارد.

 

پیدا کردن مشتریان احتمالی برای تعامل

رسانه های اجتماعی یک ابزار عالی برای ایجاد روابط با مشتریان آینده است و توییتر یکی از ساده ترین سیستم عامل هایی است که می توانید آنها را پیدا کنید. راه برای انجام این کار با استفاده از جستجوی پیشرفته جستجوی توییتر است. مشتریان بالقوه که علاقه مند به محصولات یا خدمات شما هستند از کلمات یا عبارات خاص خود در توییت خود استفاده می کنند. بنابراین، اگر شما برای فروش تجهیزات گلف، به عنوان مثال، می توانید از جستجو پیشرفته توییتر برای یافتن افراد با استفاده از شرایط مرتبط با گلف استفاده کنید. هنگامی که پیدا شد، شما می توانید به این گروه علاقه مند به طور مستقیم برای جذب آنها به وب سایت خود.

 

مزایای محصول یا خدمات خود را نمایش دهید

ایجاد یک تصویر یا ویدئو که مزایای استفاده از محصول یا سرویس شما را نشان می دهد یا نشان می دهد که چگونه محصول شما می تواند به روش های مختلف مورد استفاده قرار گیرد، یک راه عالی برای جلب توجه و جذب افراد برای به اشتراک گذاشتن توییت شما است.

 

از سفارش توییتر استفاده کنید

در حالی که بسیاری از شرکت ها از توییتر برای هدایت مشتریان به وب سایت خود استفاده می کنند، گاهی اوقات نیازی به انجام این کار وجود ندارد؛ زیرا شما می توانید از آن برای سفارش مستقیم استفاده کنید. این را می توان از طریق پاسخ و پیام های مستقیم پیام توییتر انجام داد. شما به سادگی می توانید پیشنهاد خود را با صدای بلند بخوانید و اگر مشتریان می خواهند سفارش دهند می توانند به شما پاسخ دهند یا پیام مستقیم ارسال کنند. اگر آنها از تابع پاسخ استفاده کنند، پیروانشان متوجه خواهند شد که آنها از شما دستور داده اند. بعدا می توانید خودتان را پاسخ دهید تا به آنها اطلاع دهید که سفارش گرفته شده است.

 

اگر این کار را انجام ندهید، اگر بخواهید از قبل پرداخت کنید، اگر شما یک کسب و کار محلی هستید، مشتریان می توانند وارد و کالاهای خود را جمع آوری و پرداخت کنند. به عنوان مثال، می توان از آن برای سفارش یک قهوه یا یک فریزر استفاده کرد یا صندلی را در سینما یا رستوران ذخیره کرد.

 

خدمات مشتری بهبود یافته است

هنگامی که مردم شروع به استفاده از توییتر برای شکایت در مورد محصولات و خدمات کردند، شرکت ها متوجه شدند که نیاز به پاسخ سریع برای جلوگیری از نظرات منفی ویروسی دارند. با گذشت زمان، آنچه که بسیاری از کسب و کارها در ابتدا به عنوان یک مبارزه با آتش بازی آغاز شده است، به یک مدل خدمات کاملا خدماتی تبدیل شده است. اکنون توییتر برای رسیدگی به شکایات، اما با هر نوع خدمات مشتری، از پاسخ به «چگونه به سوالات»، رزرو برای تعمیرات، مراقبت پس از فروش و برخورد با بسیاری از دیگر درخواستهای مشتری استفاده می شود. انجام این کار در توییتر یک راه سریع و راحت برای انجام خدمات مشتری است. مشتریان نیازی به صفر برای سرور مجازی ندارند و یا برای تماس تلفنی نیاز ندارند، اغلب برای هر دو کسب و کار و مشتری راحت تر است و انجام این کار به صورت عمومی باعث می شود سایر مشتریان بالقوه از شما مطلع شوند که شما یک کسب و کار هستید که به طور جدی خدمات مشتری را در بر می گیرد.

 

افزایش مشارکت مشتری

گرفتن کاربران توییتر برای تعامل با نام تجاری شما یک روش کلیدی برای تبدیل آنها به مشتریان است. یک راه عالی برای انجام این کار این است که توییت ارسال کنید که نیاز به پاسخ دارد. اگر یک محصول جدید دارید، یک عکس از آن را با یک سؤال ارسال کنید؟ به عنوان مثال، اگر شما اتومبیل ها را به فروش می رسانید و مدل هایی در طیف وسیعی از رنگ ها دارند، از کاربران توییتر بخواهید تا مورد علاقه خود را نام ببرند.

 

از محتوای مشتری استفاده کنید

یکی دیگر از راه های عالی برای فروش محصولات شما و ایجاد مشارکت مشتری این است که از مشتریان خود بخواهید عکس هایی را که آنها را با استفاده از محصولات خود نشان می دهد، ارسال کند. هر عکس ارسال شده به عنوان تایید برند شما کار خواهد کرد و به عنوان یک توصیف مشتری، به احتمال زیاد تاثیر بیشتری دارد تا اینکه فقط به مشتریان بگویید که محصولاتتان چه قدر عالی است. هنگامی که مشتریان با استفاده از دکمه پاسخ ارسال کرده اند، می توانید هر تصویر را با باز کردن آن بر روی صفحه نمایش گسترش دهید. شما می توانید با درخواست مشتریان از روش های غیر معمولی که از محصول شما استفاده می کنند، بهره بیشتری ببرید – همانطور که در مثال Coca-Cola در زیر آمده است.

 

یک لیست مشترک مشترکین ایمیل ایجاد کنید

قبلا ما درباره اهمیت ساختن یک لیست ایمیل برای افزایش کسب و کارتان نوشتیم و بسیاری از شرکت ها روش هایی برای استفاده از توییتر برای جلب مشتریان برای ثبت نام پیدا کرده اند. نحوه انجام این کار، ایجاد پیشنهادات رایگان و ترویج آنها در توییتر است. با این حال، برای دریافت پیشنهاد رایگان، مشتریان باید برای بازدید از وب سایت شما و ثبت نام برای خبرنامه خود، برای اولین بار. شما می توانید انواع پیشنهادات برای دستیابی به این هدف را ارتقا دهید: کوپن های تخفیف، دو برای قیمت یک یا سرور مجازی ، معاملات آزاد، کتاب های الکترونیکی، نقل قول های رایگان، نمونه های محصول و غیره؛ کدام یک مناسب تر برای کسب و کار شما مناسب است.

 

آگاهی از نام تجاری خود را افزایش دهید

ارتقاء ارزش های برند شما یک راه عالی برای تشویق مشتریان به فکر کردن به شرکت شما در یک نور خوب است و این می تواند منجر به افزایش وفاداری مشتری و افزایش مشتریان جدید شود. بنابراین، آیا شما به یک داستان برند می گوئید یا برخی از راه هایی را که شرکت شما به مشتریان یا جامعه به طور کلی به آن پاسخ می دهد، همیشه باید از توییتر برای فریاد بلند کردن آن استفاده کنید.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ابری و سرور مجازی ایران ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر