چگونه از سرور مجازی ارزان خود بیشترین بهره را ببریم؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۳-۰۹

چگونه از سرور مجازی ارزان خود بیشترین بهره را ببریم؟ با افزایش روزمره وابستگی ما به اینترنت نیاز به داشتن سرور مجازی, برای افراد بیشتری مشاهده میشود, سرور مجازی ارزان راه حل مناسبی برای افرادی است که مایلند با حداقل هزینه نیاز های ساده خود را بر طرف کنند.

اگر مایلید سرور مجازی ارزان ای تهیه کنید و از آن نهایت بهره را ببرید در این پست با نوین هاست همراه باشید:

سرور مجازی ارزان

۱.انتخاب سیستم عامل :

انتخاب سیستم عامل نسبتا سنگینی مثل ویندوز ۲۰۱۶ برای یک سرور مجازی ارزان ,  اگر فقط قصد ایجاد سرویس های ساده ای مثل پروکسی, وبسایت های معمولی, دی ان اس سرور و . . .  اتلاف منابع است

سعی کنید سبک ترین سیستم عاملی که میتواند نیاز شما را برطرف کند پیدا کنید .

۲.حذف سرویس های اضافی :

ممکن است بسیاری از سرویس هایی که روی سیستم عامل در حال اجرا هستند برای شما بلا استفاده باشند, با مشاهده لیست سرویس ها, و بررسی آنها میتوانید سرویس های غیر ضروری را متوقف کنید .

۳.استفاده از ابزار های صحیح :

بعد از همه موارد بالا لازم است از مناسب ترین ابزار برای رفع نیاز خود بهره بگیرید. به طور مثال نصب سی پنل روی سرور فقط به خاطر اجرای یک سایت منطقی نیست! برای اینکار میتوانید از LAMP استفاده کنید .

استفاده از پلاگین هایی مثل پلاگین های آمار گیر ورد پرس منابع بسیاری مصرف میکنند, موقع نصب آنها دقت کنید .

۴.به روز بودن:

ابزار های به روز تر بهینه تر هستند و معمولا توانایی مالتی تسکینگ بهتری دارند .

به روز بودن ابزار ها به بهبود امنیت سرور شما نیز کمک میکنند .

سعی کنید از HTTPS استفاده کنید, به نفع شماست !

کانفیگ صحیح:

استفاده از پروتکل های مناسب, زبان برنامه نویسی مناسب, و تنظیمات صحیح وب سرور و پراکسی سرور میتواند تاثیر به سزایی در کارایی سرور شما داشته باشد.

کانفیگ دانرست فایروال میتواند زنجیره از Rule های وقت گیر ایجاد کند که نهایتا باعث کاهش پینگ سرور میشود .

برای دارندگان وبسایت, تنظیم دقیق وب سرور مثل تنظیم موتور حیاتی است! در زیر چند گزینه حیاتی در تنظیم وب سرور آپاچی را مشاهده میکنید :

Timeout

 زمانی که آپاچی منتظر میماند تا بازدید کننده درخواستی را ارسال کند, و بعد کانکشن را قطع میکند تا از مصرف منابع جلوگیری شود. مقدار پیشفرض آن ۱۲۰ ثانیه است و هر چه کمتر باشد منابع کمتری تلف میشود .

KeepAlive

 وقتی این گزینه روشن باشد, آپاچی تنها از یک کانکشن برای لود کردن اجزای سایت استفاده میکند, بدین صورت در زمان و منابع مورد نیاز برای ایجاد کانکشن جدید صرفه جویی میشود .

MaxClients

این گزینه به آپاچی میگوید چه تعداد کاربر میتوانند همزمان به سایت وصل شوند, در سرور های بر بازدید عدد۵۱۲ گزینه مناسبی است, بیشتر کردن این عدد مصرف منابع را بالا برده و کاهش آن میتواند باعث کاهش بازدید کننده ها شود .

HostnameLookups

 آپاچی میتواند هاست نیم یا دامنه هر آی پی متصل شده را برای شما پیدا کند, اما در بسیاری از مواقع اینکار تنها اتلاف منابع است, با صفر کردن مقدار این گزینه میتوانید آنرا خاموش کنید .

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه