چه زمانی هاست ویندوز بهترین انتخاب است؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۲-۰۳-۱۰

چه زمانی هاست ویندوز بهترین انتخاب است؟ اکثر مردم توصیه می کنند زمانی که می خواهید یک پلن هاست را خریداری کنید لینوکس را انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی اینکه چرا و چه زمانی نیاز داریم که یک بسته ی هاست ویندوز را انتخاب کنیم. میزبانی ویندوز بومی از چند ابزار خاص مایکروسافت پشتیبانی می کند و علاوه بر این به صورت روزانه، هاست کاملا مطلوب کار می کند. بسیاری از نگرانی ها در مورد ویندوز مربوط به امنیت هستند، اما مایکروسافت پول و تلاش زیادی برای بهبود در این زمینه صرف کرده است.

پس:

چه زمانی هاست ویندوز بهترین انتخاب است؟

چرا هاست ویندوز؟

دلایل زیادی وجود دارد که شما ممکن است بسته ی سرور مجازی مبتنی بر ویندوز را انتخاب کنید. یکی از ساده ترین دلایل ممکن است کسی ویندوز را انتخاب کند این است که ویندوز سرور مجازی یک رابط گرافیکی عالی ارائه می دهد. رابط کاربری گرافیکی برای مدیران تازه کار سیستم را آسان می کند برای انجام وظایف ساده به سرعت. توابع اساسی در لینوکس باید بر روی خط فرمان اجرا شود مگر اینکه یک GUI مانند GNOME نصب شود.

که برخی از مزایای استفاده از منابع / سرعت را که لینوکس به شما می دهد، حذف می کند. راحتی شما با سرور مجازی شما در حال کار است بدون شک بازی عامل که در آن بسته های میزبانی وب انتخاب کنید. یکی از ویژگی های شسته و رفته جدید با ویندوز سرور ۲۰۱۶ نصب نانو سرور است. نانو سرور یک سرور بسیار کاربردی از راه دور است. این مناسب زمانی است که شما نیاز به ساخت یک سرور برای یک هدف خاص از قبیل راه اندازی IIS یا اجرای یک سرور DNS دارید.

نکته مهم

در حالی که محدودیت هایی برای Nano Server وجود دارد. یکی از موارد مهم که لینوکس طرفداران را به هنگام اشاره به مزیت لینوکس بر روی میزبان ویندوز اشاره می کند را حذف می کند. نانو سرور فوق العاده سریع است، و نیازهای منابع نور را با گزینه های لینوکس مقایسه می کند. بازبینی بعدی Nano Server حتی پشتیبانی Docker را خواهد داشت.

زمانیکه ویندوز سرور مجازی یک انتخاب واضح است، زمانی که شما برخی از تکنولوژی های منحصر به فرد مایکروسافت را اجرا می کنید. ویندوز سرور از نرم افزارهایی مانند Microsoft Exchange و Windows Sharepoint پشتیبانی می کند. که حتی اگر راه حل برای کار با آن در لینوکس وجود داشته باشد. این وضعیت ایده آل برای اجرا در محیط شرکت نخواهد بود. همچنین اگر گزینه های دیگری وجود دارد که می توانید در طرف لینوکس ارائه دهید. بسیاری از مردم راحت هستند یا ترجیح می دهند نرم افزارهای مبتنی بر ویندوز، به ویژه Exchange را ترجیح دهند.

پشتیبانی قوی مایکروسافت

هر زمان که مایکروسافت هر چیزی اختصاصی دارد، ویندوز سرور همیشه باید در بالای لیست باشد. در آن نقطه، چارچوب اسکریپت خاص مانند ASP.NET فقط در هنگام استفاده از سرورهای ویندوز قابل دسترسی است. در حالی که بسیاری از زبانهای برنامه نویسی متن باز وجود دارد، مزایای ASP.NET وجود دارد و آن در بسیاری از محیط های شرکت استفاده می شود.

ASP.NET با ویژوال استودیو کار می کند ASP.NET محبوب است، همه چیز به سمت سرور مجازی، زمان توسعه کم و عملکرد بالا اجرا می شود. توسعه دهندگان که با آن کار می کنید ممکن است نیاز به ویندوز سرور داشته باشند. نیاز به بهترین دلیل برای تصمیم گیری در فن آوری است. اگر نیاز به حل کردن دارید، نباید دریابید که ابزار صحیح برای کار را توصیه کنید، حتی اگر به طور کلی یک راه حل منبع باز را ترجیح می دهید. امنیت یکی دیگر از نگرانی های رایج در مورد راه حل های سرور ویندوز است. در گذشته، مایکروسافت در مورد امنیت سیستم، ضعیف بوده است. در سال های اخیر، مایکروسافت پیشرفت های بزرگی را با سرورهای اصلی و سیستم عامل خود انجام داده است.

ویندوز سرور ۲۰۱۶

ویندوز سرور ۲۰۱۶ دارای ویژگی هایی نظیر گارانتی اعتباردهنده، دستگاه گارد و ماشینهای مجازی محافظت شده است. مایکروسافت در امنیت به نفع خود خاتمه داده است، حتی اگر شهرت قدیمی آنها هنوز هم از آنها فاصله بگیرد. لازم به ذکر است که فن آوری های منبع باز از قبیل پی اچ پی و حتی کرنل لینوکس سهم آسیب پذیری های امنیتی خود را در گذشته داشته اند. بنابراین صرف نظر از نوع سرور میزبانی شما، شما باید با رویکرد چند لایه به امنیت سازگار شوید. امیدوارم کمی احساس راحتی بیشتری داشته باشید که می دانید زمانی که می خواهید یک سرور ویندوز را انتخاب کنید.

اگر به صورت آنلاین نگاه کنید، استدلال های بی پایان را در مورد کدام یک بهتر از دیگران خواهید یافت. اما اغلب آن بحث ها بدون هیچگونه زمینه ای صورت می گیرد. دانستن اینکه چه تکنولوژی هایی نیاز دارید. و برداشتن پلت فرم مناسب این تکنولوژی ها باید چگونگی انتخاب خود را انتخاب کنید. در بحث های پیشین من که مردم در گذشته در مورد لینوکس در مقابل سرورهای ویندوز مانند وب سرور IIS در ویندوز سرور بدتر از سرورهای وب آپاچی یا نگینکه هستند که معمولا در لینوکس پیدا می کنید. دیگر به آن مربوط نیستند. از آنجایی که همه سه نفر عالی هستند، چیزهایی مثل این دیگر نمی توانند عامل تعیین کننده باشند.

ویندوز سرور ۲۰۱۹

جالب توجه با ویندوز سرور ۲۰۱۹، این بحث به ابر ادامه خواهد داد. ویندوز سرور ۲۰۱۹ پشتیبانی بیشتری برای خدمات Cloud مایکروسافت ارائه خواهد داد. علاوه بر این ویندوز سرور، سال ۲۰۱۹ از تکنولوژی های کانتینری بیشتری مانند Kuberentes پشتیبانی می کند و همچنین توانایی اجرای اسکریپت های Bash را پشتیبانی می کند. در کوتاه مدت، ما ممکن است خودمان را به دو انتخاب تکنولوژی با تفاوت های عملکردی بسیار کمی نگاه کنیم، زیرا هر دو سیستم عامل سرور عالی هستند و مجموعه ای از خدمات مبتنی بر ابر را ارائه می دهند.

روزهای نیاز به “یک سرور” به سرعت در حال پایان است، زیرا کافی نیست وبسایتی را برای برش لبه به وجود بیاورید. باید یک وبسایت بهینه سازی شده بهینه طراحی شده با خدمات چت، ویدئو و بازاریابی باشد. همه با حضور شرکت های رسانه های اجتماعی مرتبط هستند. این که آیا شما یک ویندوز سرور یا یک سرور لینوکس را انتخاب می کنید. شما با یک راه حل سرور مجازی مناسب به پایان خواهد رسید.

در پایان روز، اگر بخواهید کمی بیشتر برای یک راه حل سرور ویندوز پرداخت کنید. این موضوع به موضوع طعم و نیازهای شخصی شما بستگی دارد. ممکن است کمی کمی ساده تر برای دریافت کمک به سرورهای لینوکس پیدا کنید. و کمی ارزان تر خواهد بود، اما سرور ویندوز ممکن است برای شما راحت تر باشد، مخصوصا اگر تازه کار هستید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه