پوسته امن (SSH) چیست؟ و ویژگی های این پروتکل

زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۸-۱۴

پوسته امن (SSH) چیست؟  SSH مخفف Secure Shell ، یک برنامه کامپیوتری و یک پروتکل برای برقراری ارتباط امن است. پروتکل اتصال نیاز به مبادله کلید رمزگذاری در ابتدای اتصال دارد. پس از آن تمام فریم ها رمزگذاری می شوند. برای دیدن کاربر چه چیزی غیرفعال می شود؟ SSH با هدف جایگزینی برنامه های مختلف rlogin، telnet و rsh طراحی شده است.

پروتکل SSH

SSH می آید در دو نسخه اصلی: نسخه ۱٫۰ و نسخه ۲٫۰٫ نسخه اول می تواند از راه دور به یک کامپیوتر برای اتصال پوسته یا خط فرمان وصل شود. این نسخه هنوز از مشکلات امنیتی در تایید یکپارچگی داده های فرستاده شده یا دریافت شده رنج می برد. و آن را به حملات فعال آسیب پذیر می کند. نسخه پروتکل SSH نسخه ۲، که پیش نویس ژانویه ۲۰۰۶ بود، در حال حاضر به طور گسترده در سراسر جهان استفاده می شود. این نسخه بسیار امن تر از رمزنگاری است.

پوسته امن (SSH) چیست؟

معمولا SSH از پورت ۲۲ استفاده می کند. برای باز کردن یک پوسته (کنسول) بر روی یک کامپیوتر از راه دور استفاده می شود. SSH با استفاده از استفاده کوچک در ویندوز (با PuTTY، OpenSSH یا cygwin) به دسترسی از راه دور در لینوکس و یونیکس اشاره دارد. SSH همچنین می تواند برای پورت TCP “جلو” از یک دستگاه به دیگری استفاده شود. ایجاد یک تونل. این روش معمولا برای امن کردن اتصال (غیر از پروتکل ایمیل POP3) استفاده می شود.

OpenSSH

(Open SSH (OpenBSD Secure Shell مجموعه ای از ابزارهای رایگان. برای ایمن سازی ارتباطات در یک شبکه کامپیوتری با استفاده از پروتکل SSH است. OpenSSH به عنوان یک مجموعه نرم افزاری منبع باز. با ارائه شده توسط امنیت ارتباطات SSH ایجاد شده توسط تیم OpenBSD، به رهبری بنیانگذار Theo de Raadt و تحت مجوز BSD منتشر شده است.

پروتکل انتقال فایل SSH

در زمینه پوسته امن (SSH (SFTP این دو چیز را در اینجا توضیح می دهیم:

  • یک پروتکل ارتباطی در حال اجرا بر روی SSH برای انتقال و مدیریت فایل از راه دور؛
  • یک برنامه خط فرمان که قسمت سرویس گیرنده این پروتکل ارتباطی را اجرا می کند.

در مقایسه با پروتکل قبلی SCP، پروتکل SFTP عملیات زیادی را در فایل های راه دور پشتیبانی می کند. این بیشتر شبیه یک پروتکل برای سیستم فایل است. فرض بر این است که مستقل از پلت فرم برای استفاده، به عنوان مثال با SCP، نام های فرمت توسعه یافته (*) مشخص شده توسط مشتری به سرور ، که باعث می شود آنچه که او می خواهد. و سپس معماری از STP اجتناب از این مشکلات. برنامه SFTP یک رابط مشابه برنامه FTP را فراهم می کند.

پروتکل SFTP FTP بیش از SSH یا SSL نیست (بازدید امن FTP) یک پروتکل جدید است. که به طور کامل توسط گروه کاری IETF SECSH طراحی شده است. برخی از پیاده سازی برنامه از پروتکل scp برای پروتکل SFTP به جای SCP استفاده می کند.

بازخوردها
مقالات مرتبط
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
بهینه سازی هاست برای افزیش نمره سئو وب سایت
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مزایا-و-معایب-استفاده-از-هاست-مدیریت-شده-برای-کسب-و-کار-های-بزرگ
مزایا و معایب استفاده از هاست مدیریت شده برای کسب و کار های بزرگ
[custumexpert]
زمان مطالعه: 5 دقیقه