• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

شبکه اختصاصی مجازی – VPN بخش اول

شبکه اختصاصی مجازی – VPN بخش اول

شبکه اختصاصی مجازی – VPN بخش اول

 

در شبکه های کامپیوتری و مخابرات، VPN (شبکه اختصاصی مجازی، به اختصار به عنوان VPN) به عنوان گسترش شبکه های LAN دیده می شود و از منطق ایمنی محافظت می کند که می تواند در داخل شبکه Local باشد. در واقع اتصال شبکه های محلی از طریق تکنیک به نام “تونل ” استفاده میکند. دو نوع زیرساخت مشترک وجود دارد: زیرساخت های عمومی مانند اینترنت و همچنین به عنوان اپراتور اختصاصی برای ارائه خدمات VPN به شرکت ها. در اینترنت و زیرساخت ها آی پی است که تکنیک های “تونل” را توسعه داده اند.

 

یک سازش خوب این است که از اینترنت به عنوان یک رسانه انتقال با استفاده از یک پروتکل “تونل زنی” استفاده کنید، به این معنی، کپسول کردن داده ها را در فرم رمزگذاری شده ارسال کنید. این نام برای تعیین شبکه VPN و مصنوعی ایجاد شده است. این شبکه “طبیعت مجازی” است؛ زیرا دو شبکه “فیزیکی” (شبکه های محلی) را با اتصال غیر قابل اطمینان (اینترنت) و رایانه های شخصی تنها به دلیل شبکه های محلی در هر دو طرف VPN می تواند به داده های متن ساده دسترسی پیدا کند.

 

VPN امکان دسترسی به یک اتصال امن را با هزینه کمتر، اگر نه اجرای تجهیزات ترمینال. در عوض، کیفیت خدمات قابل مقایسه با یک خط اجاره ای را تا آنجا که شبکه عمومی فیزیکی عمومی نیست و بنابراین تضمین نمی شود، تضمین نمی کند. از لحاظ تاریخی، VPN ها بین سایت ها با زیر ساخت های X.25 ظاهر شده توسط اپراتورها ظاهر شدند و سپس توسط رله های X.25 frame، ATM و MPLS جایگزین شدند.

 

تونل اصطلاح برای نشان دادن این واقعیت است که بین ورود و خروج از داده های VPN رمزگذاری شده است و بنابراین معمولا به هر کسی بین دو انتهای VPN رمزنگاری می شود، همانطور که داده ها از طریق یک تونل عبور می کنند. علاوه بر این، ایجاد یک تونل همچنین یک پروتکل را در یک پروتکل در یک سطح از مدل OSI (مثلا IPSec IP) محصور می کند. در مورد یک VPN ایجاد شده بین دو ماشین، به نام ویژگی سرویس گیرنده VPN می تواند ورودی داده ها و VPN سرور (یا به طور کلی به طور کلی دسترسی به سرور از راه دور) عنصر رمزگشایی داده های خروجی رمزگذاری.

 

عملکرد VPN

VPN بر اساس یک پروتکل است که پروتکل تونلینگ نامیده می شود، یعنی یک پروتکل است که اجازه می دهد داده ها از یک افراط به VPN دیگر با الگوریتم های رمزنگاری محافظت شوند.

 

بنابراین، هنگامی که یک سیستم خارج از یک شبکه خصوصی (مشتری عشایری، آژانس یا کارگر خانگی) میخواهد به شبکه شرکتی متصل شود:

  • بسته (که حاوی داده ها) توسط مشتری VPN (بر اساس الگوریتم که توسط هر دو طرف در ایجاد تونل VPN) رمزگذاری شده است و احتمالا امضا شده است.
  • آنها از طریق شبکه حامل (اینترنت به طور کلی) منتقل می شوند.
  • آنها توسط سرور VPN دریافت می شوند که اگر بررسی های صحت درست انجام شود، رمزگشایی می شود و پردازش می شود.
  • در این قرن، اکثر اپراتورهای مخابراتی MPLS برای پیاده سازی یک سرویس را کمی سوءاستفاده کرده اند به نام VPN برای ارائه حریم خصوصی بدون رمزگذاری.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست اشتراکی و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر