چگونه سرورهای ابری چندگانه ی بیشتری بسازیم؟

چگونه سرورهای ابری چندگانه ی بیشتری بسازیم؟
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۳-۰۱-۲۲

سرورهای ابری چندگانه چیست ؟ و چگونه باید آن را ساخت ؟ بسیاری از فعالیت هایی که مستقیماً با مشتری سر و کار دارند. مانند بازاریابی و خدمات مشتریان ، در کنار فعالیت های مربوط به تولید محصولات حیاتی ، فرایندهای تولیدی و اجرایی و امور مربوط به مدیریت استاندارد ، در حال انتقال به سرورهای ابری چندگانه هستند.

چگونه سرورهای ابری چندگانه ی بیشتری بسازیم؟

 

بر اساس مطالعه ای که شرکت IBM در خصوص (Business Value (IBV انجام داده است. خدمات سرور ابری و سرور مجازی با چنان سرعتی در حال گسترش در میان شرکتها و موسسات مختلف است. که بیشتر تیمهای IT در شرکتهای مختلف تقریباً از ۲ تا ۱۵ شرکت عرضه کننده ی سرور مجازی استفاده می کنند. هنوز هم بسیاری از این سرورهای ابری چندگانه به صورت شخصی اداره می شوند. این مسئله منجر به بروز چالشهای مدیریتی قابل توجه از قبیل بهینه سازی هزینه ها ، دستیابی به اهداف اجرایی ، ایجاد حاکمیت IT و اطمینان از توانایی دید کامل و اتوماسیون می شود.

مدیران شرکتها باید چه در زمانی که در رقابت از رقیبان خود عقب افتاده اند و چه زمانی که در خطر عقب ماندن از رقبا هستند. به صورت کلی در مورد مدیریت این فرایندهای کلیدی تجارت بیندیشند.

The State of Multi-Cloud

IBV برای درک بهتر چگونگی مدیریت سرور ابری multicloud و همچنین برنامه ریزی برای آینده در شرکتها ، ۱۱۰۶ مدیر اجرایی از ۱۹ صنعت مختلف از ۲۰ کشور جهان را مورد بررسی قرار داد. با اینکه ۹۸ درصد از سازمانهای مورد بررسی برنامه ی سه ساله برای اجرای سرور ابری و سرور مجازی در شرکت خود داشتند.  کمتر از نیمی از آنها جایی را به این کار اختصاص داده بودند. تنها یک سوم این سازمانها ابزار مناسب برای کنترل محیط سرور ابری (Multicloud) و سرور مجازی را در اختیار داشتند.

علاوه بر این ، بسیاری از شرکتها بیش از آنکه در نظر داشتند از خدمات سرور ابری استفاده می کنند. تقریباً ۶۰ درصد از سازمانهای مورد بررسی اظهار داشتند که به کارگیری سرور ابری به صورت مستقل از سوی واحدهای تجاری در عمل سبب ایجاد محیط multicloud شده است. خدمات ضمنی سرور ابری اغلب سبب می شود که تعداد واقعی سرورهای ابری مورد استفاده ی شرکتها از تعداد اعلام شده نیز بیشتر شود.

تیمهای IT باید به جای نادیده گرفتن یا محدود کردن سرور مجازی یا سرورهای ابری چندگانه، نقش سرور ابری را تسهیل کرده. و زمینه ی هماهنگی و بهینه سازی آن را فراهم کنند. شرکتهایی که از پلت فرم هماهنگ شده ی multicloud استفاده می کنند. می توانند با بهینه سازی هزینه ها ، سود کسب و کار خود را افزایش دهند.

راهکار های سرورهای ابری چندگانه

تحقیقات انجام شده نشان می دهد، موسساتی که بطور موثر از سرور ابری و سرور مجازی استفاده کرده اند. در نقاط کلیدی عملکرد بهتری داشته اند. مدیریت multicloud سبب شده است که میزان درآمد و سود آوری در بخش خصوصی بیش از ۲۰% و میزان کارایی واحدهای دولتی تا بیش از ۴۰% افزایش پیدا کند.

آیا سازمان شما مادامی که از سرورهای ابری چندگانه استفاده می کند. یک استراتژی مناسب و رو به جلو برای آزاد سازی توان آن سرور ابری بطور کامل دارد.؟ آیا استراتژی شما سبب افزایش نوآوری و تأمین قابلیتهای نظارتی ، مدیریتی و اتوماسیون که برای دستیابی به موفقیت در عملیات IT و اعتبار گروه تیم مهندسین (SRE) شما می شود؟

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه