رایانش ابری | قسمت سوم

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار :
۱۳۹۷-۱۰-۱۰

یکی از بزرگترین مشکلات رایانش ابری پهنای باند اینترنت بود ، این سیستم به اینترنت وایرلس بسیار پرسرعت نیاز دارد و سرانجام با به کارگیری گسترده ی اینترنت با پهنای باند وسیع و تکنولوژی وایرلس ۳G و ۴G به این امر دست یافته است. همچنین باید در انتظار تدوین پروتکلها و استانداردهای امنیتی می ماند تا مدیران CEO از امنیت مجموعه ی اطلاعات وسیعی که به خارج از شرکت خود و یا برای دیگران می فرستادند ، مطمئن باشند. رایانش ابری | قسمت سوم

محرک اصلی رشد رایانش ابری چیست؟

اما امروزه که شرکتها امکان و توانایی استفاده از منابع خارجی برای سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز برای خدمات تکنولوژی را دارند ، میزان پذیرش و به کارگیری سیستمهای تحت وب از سوی شرکتهای تجاری سرعت بیشتری گرفته است.

 

جهان تجارت با استفاده از رایانش ابری

دنیای کسب و کار می تواند به شیوه های مختلف از رایانش ابری استفاده کند. بعضی از کاربران تمام برنامه ها و اطلاعات را در سرور مجازی ابری ذخیره و نگهداری می کنند ، اما برخی دیگر از یک مدل هیبریدی استفاده می کنند ، بدین صورت که برخی اطلاعات و برنامه های خاص را بر روی سرورهای شخصی و سایر برنامه ها و اطلاعات را در سرور مجازی ابری ذخیره و نگهداری می کنند.

زمانی که صحبت از ارائه ی خدمات می شود ، بازیگران اصلی عرصه ی رایانش ابری عبارتند از :

  • Google Cloud
  • Amazon Web Services
  • Microsoft Azure
  • IBM Bluemix
  • Aliyun

خدمات اینترنتی Amazon کاملاً عمومی است (۱۰۰%) و به صورت برون سپاری و اشتراکی است و شما می توانید در این پلت فرم برای دریافت برنامه ها و خدمات اضافی ثبت نام کنید. Google Cloud که هدفش ارائه ی خدمات خرده فروشی و بانکی به مشتریان است ، یکی از آخرین شرکتهایی است که به این حوزه وارد شده اند. Microsoft Azure که به تازگی مرکز اطلاعات انگلستان را راه اندازی کرده است ، به مشتریان اجازه می دهد که برخی اطلاعات را در سایتهای شخصی خود ذخیره کنند.

گزینه های سرمایه گذاری در رایانش ابری

به نظر می رسد خدمات مبتنی بر سیستم ابری در آینده افزایش چشمگیری داشته باشد و این زمان بهترین فرصت سرمایه گذاری در این زمینه است ، اما نباید جانب احتیاط را از دست داد. در زمان انتخاب گزینه های سرمایه گذاری در سیستم ابری به خاطر داشته باشید که این سیستم از اجزای مختلفی تشکیل شده است که هر یک می توانند یک فرصت سرمایه گذاری محسوب شوند. شرکتهای کوچک تر که فقط در زمینه ی رایانش ابری فعالیت دارند ، احتمالاً نسبت به درآمدی که ایجاد می کنند ، گرانتر هستند.

با اینکه این شرکتها کمی پرخطرتر هستند ، اما اگر رایانش ابری واقعا مورد استفاده قرار گیرد _ و همه ی شواهد حاکی از این امر است _ این شرکتهای کوچک می توانند شرکتهای بزرگتر را که فقط بخشی از تمرکز خود را به این امر اختصاص داده اند ، از صحنه خارج کنند. اما نباید امتیازات بالقوه ای که شرکتهای بزرگی همچون IBM و Microsoft دارند را نباید نادیده گرفت . با آغاز روند تقسیم شدن و تجزیه ی شرکتهای بزرگ و مشاهده ی امکان صرفه جویی ناشی از برون سپاری بخشهای IT این شرکتها ، بخشی از سفارش ها به سمت این غولهای بخش تکنولوژی روانه خواهد شد.

در واقع شرکتهای اصلی کامپیوتری همچون شرکت بزرگ نرم افزاری Oracle در امریکا در حال فاصله گرفتن از نرم افزارهای سنتی است و به سرمایه گذاری در رایانش ابری روی آورده است. شرکت Oracle حدود ۳۶۰۰ مشتری و ۶۹۰ میلیون دلار از درآمد سال ۲۰۱۵ خود را از تجارت رایانش ابری به دست آورد. به گفته ی یکی از کارشناسان برتر این حوزه ، به نظر می رسد گذر شرکت Oracle از نرم افزار های سنتی به سمت سیستم ابری سریعتر از آن چیزی است که این شرکت پیش بینی کرده بود. رایانش ابری | قسمت سوم

هشدار : از آنجا که در حال حاضر رایانش ابری یکی از موضوعات داغ دنیای تکنولوژی است ، شرکتهای بسیاری تمایل به فعالیت در این زمینه را دارند. با صرف زمان کافی و به دقت خدمات ارائه شده از سوی شرکت را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آن شرکت قصد ندارد تا فقط با استفاده از نام این صنعت از تقاضای بازار سود ببرد.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه