خرید یک نام دامنه بزرگ (ارزان)

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۳-۲۱

خرید یک نام دامنه بزرگ (ارزان) : مکان های زیادی برای خرید دامنه ارزان وجود دارد. و در حالی که بسیاری از فروشندگان معتبر هستند،باید برخی از نکات کلیدی را در ذهن داشته باشید.

خرید یک نام دامنه بزرگ (ارزان)

۱-دامنه ها

در حالی که همه یک دامنه “.com” را ترجیح می دهند، گاهی اوقات مسئله فقط دسترسی نیست.

اختلالات

در خرید یک نام دامنه بزرگ ، اگر شما نیاز به گفتن آدرس سایت خود به صورت پست صوتی، تبلیغات رادیویی، کلمه ای از که به صورت گفتار دارید، پس دکمه آن را غیرممکن می کند. حتی اگر رقیب شما از دامنه ی مشابه شما استفاده می کند، حتی بدون خطا، بدتر خواهد بود. هنگامی که بازدیدکنندگان شما غلط وارد دامنه شما می شوند، ترافیک روزانه خود را به سایت خود ارسال می کنند. و سایت ممکن است به جستوجوگر گوگل منتقل شود.

مشابه رقبا انتخاب نکنید

به عنوان مثال در حالی که ممکن است برای خرید novinhost.org وسوه شوید اگر رقیب اصلی شما novinhost.tkباشد. انجام این کار اشتباه است. هنگامی که یک مشتری برای “نوین هاست” جستجو می کند، شما باید در برابر یک برند بزرگتر، که قبلا تاسیس شده است. پس انجام این کار اشتباه است.

املا چندگانه

کلمه (یا کلمات) را انتخاب کنید که نمی تواند به آسانی اشتباه گرفته شود. به عنوان مثال، کلمه “bass” دارای دو تلفظ است و به عنوان یک نتیجه به اشتباه وارد می شود. bass می تواند به گونه های مختلف ماهی، صدای فرکانس پایین، به بیش از ده شهر مختلف در سراسر جهان و یا حتی نام خانوادگی اشاره کند.

۲. خرید از یک ثبت نام کننده ی معین

صدها مکان برای خرید یک دامنه وجود دارد،ولی از ثبت کننده دامنه ناشناخته خرید نکنید. شانس بیرون آمدن از کسب و کار ممکن است کم باشد اما عدم پشتیبانی از مشتری یک تهدید بالقوه است.

۳. ایده قبل از شروع جستجوی شما

از یک ابزار ایده ی رایگان مانند DomainHole استفاده کنید که حجم زیادی از انواع دامنه موجود را تولید می کند.

۴. خرید برای حداقل ۵ سال

چند دلیل برای خرید طولانی مدت وجود دارد:

  • قیمت پایین خود را قفل کنید: قیمت پایین بسیار عالی است اما چه اتفاقی برای سال آینده خواهد افتاد؟
  • صرفه جویی در وقت: در مورد تمدید هر سال نگران باشید.
  • مزایای SEO: گوگل تعهد خود را با رتبه بندی جستجو بالاتر می برد.

۵. نام های حراج را نخرید

در حالی که بسیاری از شرکت ها می خواهند یک کلمه، دامنه های عمومی استفاده کنند.

دو مشکل در این حوزه وجود دارد:

  1. آنها به یاد ماندنی نیستند: ساخت یک نام تجاری با معنی بسیار سخت است. این کلمه ممکن است صنعت را تعریف کند اما مشتریان به دنبال خرید از یک شرکت در یک سایت عمومی نیستند.
  2. مشتریان به علامت های تجاری، و نوشته های فرهنگ لغت مربوط نمی شوند. هنگامی که اینترنت جدید بود، مردم یک کلمه را در مرورگر خود تایپ می کردند و تا پایان “.com” را اضافه می کردند. ما دیگر این کار را انجام نمی دهیم. این حوزه های عمومی روز خود را داشته اند.

۶.بهترین نام را انتخاب کنید

بعضی از ثبت کنندگان ثبت نام خصوصی را به صورت رایگان ارائه می دهند. دیگران در هزینه حساب می کنند. اطمینان حاصل کنید که متغیرهای برابر را مقایسه می کنید. گاهی اوقات ارزانترین گزینه در واقع هزینه بیشتری دارد.

شما همچنین باید در مورد ویژگی های زیر اطمینان حاصل کنید:

تمدید دامنه های خودکار:

اکثر ثبت کننده ها در حال حاضر این سرویس را ارائه می دهند، اما آخرین چیزی که میخواهید این است که دامنه خود را از دست ندهید زیرا شما ممکن است فراموش کرده باشید آن را تمدید کنید.

گزینه های هاست :

در حالی که برخی از ثبت کننده های دامنه نیز میزبانی را ارائه می دهند، بسیاری از صاحبان کسب و کار تصمیم می گیرند سایت های خود را در جای دیگری میزبانی کنند. این به آنها آزادی می دهد که میزبان را تغییر دهند بدون حرکت دادن دامنه هایشان.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه