توضیحاتی درباره ی ارور ۴۰۳ و ۴۰۴

زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۲-۰۴-۰۶

توضیحاتی درباره ی ارور ۴۰۳ و ۴۰۴ با نوین هاست :

۴۰۴ چیست؟

HTTP Error 404 یک پیام خطا است که بدین معناست که صفحه وب مورد نظر شما پیدا نمی شود. خطای ۴۰۴ نیز به عنوان “پرونده یافت نشد”، “یافت نشد” و “رفته” شناخته شده است.

۴۰۴ Not found

سرور هیچ چیزی را مطابق با Request-URI پیدا نکرده است. هیچ نشانه ای از اینکه آیا وضعیت موقت یا دائمی است یا خیر مشخص نیست. کد وضعیت ۴۱۰ (Gone) باید استفاده شود. اگر سرور از طریق برخی از مکانیزم های قابل تنظیم داخلی می داند که یک منبع قدیمی دائمی در دسترس نیست. و هیچ آدرس حمل و نقل ندارد. این کد وضعیت معمولا هنگامی استفاده می شود که سرور نمی خواهد دقیقا مشخص کند که چرا درخواست رد شده است یا زمانی که هیچ پاسخ دیگری قابل اجرا نیست.

توضیحاتی درباره ی ارور 403 و 404

چه کاری انجام دهیم وقتی خطای ۴۰۴ رخ می دهد

  • اطمینان حاصل کنید URL به درستی وارد شده است.
  • URL را با یک پسوند فایل دیگر (.html، .htm، .shtml، .php) سعی کنید.
  • سعی کنید نام فایل را از URL حذف کنید. تا ببینید آیا در دایرکتوری چیزی قابل مشاهده است.
  • به صفحه اصلی سایت بروید و یک تابع جستجو را جستجو کنید.
  • به گوگل بروید و یک صفحه مشابه را جستجو کنید.

خطای HTTP 403

HTTP Error 403 یک پیام خطا است که به این معنی است که شما مجاز به مشاهده صفحه وب نیستید که سعی در بارگذاری آن دارید. خطای ۴۰۳ نیز به عنوان “ممنوع” شناخته می شود. خطاهای ۴۰۳ غلط اغلب دیده می شود زمانی که شما در حال تلاش برای مرور به یک دایرکتوری که دسترسی مجوز مرورگر دایرکتوری خاموش است. پیام خطای واقعی شما دریافت می شود به مرورگر وب شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اینترنت اکسپلورر می گوید: “شما مجاز به مشاهده این صفحه نیستید.”

۴۰۳ Forbidden

سرور درخواست را درک کرد اما از انجام آن اجتناب کرد. مجوز کمک نمی کند و درخواست نباید تکرار شود. اگر روش درخواست HEAD نبود و سرور مایل بود که علت عدم انجام این درخواست را بداند، باید دلیل رد شدن در واحد را توضیح دهد. اگر سرور نمی خواهد این اطلاعات را برای مشتری فراهم کند. به جای آن می توانید کد وضعیت ۴۰۴ (Not found) را انتخاب کنید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه