انواع مختلف هاست ابری و امکانات ویژه آن

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار :
۱۴۰۱-۰۷-۰۵

انواع هاست ابری با نوین هاست :  در حال حاضر به خوبی توضیح داده شده و توسط بسیاری از کارشناسان فناوری اطلاعات به عنوان یک فن آوری در حال ظهور است. که در آن داده ها، برنامه های کاربردی، فضای دیسک، حافظه و غیره به کاربران به عنوان خدمات ارائه شده از طریق اینترنت انجام میدهد. اگر چه در مورد بسیاری از سازمان های فناوری اطلاعات، در مورد چه، چه زمانی و چه چطوری وجود دارد؟ مردم هنوز در مورد زمانی که به مهاجرت به ابر اشتباه می گیرند؟ چگونه برای مهاجرت و علاوه بر این، چه نوع ابر را انتخاب کنید؟

انواع هاست ابری رایج و قابل استفاده

به طور معمول ۳ نوع هاست ابری وجود دارد :

۱- هاسـت ابـری خصوصی

ابر خصوصی نیز به عنوان ابر داخلی شناخته می شود، که اجازه می دهد تا منابع و برنامه های کاربردی IT را در داخل اینترانت شرکت به اشتراک بگذارد که می تواند توسط کاربران در آن سازمان قابل دسترسی باشد. این یک خوشه خصوصی برای کاربران مختلف است که داده های مختلف و برنامه های کاربردی مختلف را به اشتراک می گذارد، که عموما در پشت فایروال تنظیم می شود، در محیط ابر خصوصی هیچ منابع با سازمان های خارجی یا سازمان های خارجی به اشتراک گذاشته نمی شوند و بنابراین اجاره چندین صورت نمی گیرد. ابر خصوصی به نیازهای سازمان جاری بسیار خاص است و از اتصال خصوصی برای اتصال به فضای دیسک تقریبا ۱۰۰٪ استفاده می کند و به نوبه خود امنیت زیادی را ارائه می دهد.

انواع مختلف هاست ابری

۲- هاست ابری عمومی

ابر عمومی معمولا به عنوان ابر خارجی شناخته می شود. که خدمات فناوری اطلاعات را به عنوان یک سرویس در اینترنت با کمترین یا بدون کنترل بر زیرساخت های فناوری که بر اساس آن است، ارائه می دهد. این پیچیدگی و زمان سربازان طولانی را در آزمایش یا استقرار پروژه های جدید کاهش می دهد. زیرا بیشتر منابع مشترک را می توان با سایر شرکت هایی با اهداف مشابه به اشتراک گذاشت. این بسیار جذاب است. به بسیاری از مدیران IT به عنوان ارزان تر است. و ارائه می دهد حداکثر مزایای به اشتراک گذاری منابع فناوری اطلاعات به عنوان یک سرویس.

۳- هاسـت ابـری ترکیبی

همانطور که نام ابر ابر ترکیبی است ترکیبی از هر دو ابر خصوصی و عمومی است. البته مزایای هر دو سرویس را ارائه می دهد. این یک رویکرد یکپارچه است که برخی از نکات خوب را از ابر خصوصی و برخی از ابر عمومی به ارمغان می آورد. این بسیار قابل تنظیم است به عنوان نیاز به خرید سازمان. قوانین و سیاست ها نیز برای زیرساخت های امنیتی و زیرزمینی سفارشی می شوند. در محیط ابر ترکیبی، فعالیت ها و وظایف بر اساس نیازهای کاربران داخلی و خارجی تعیین می شود.

طبقه بندی های بیشتری برای هاست ابری وجود دارد. مانند ابرهای اجتماعی، ابرهای جریان، ابرهای تلفن همراه و ابرهای فدرال. با این همه همه آنها به طور مشابه بر اساس مجازی سازی و مفهوم تمرکز برنامه های کاربردی و زیرساخت در سرور های جداگانه و از راه دور مدیریت و توسعه گره های مختلف در ابر اعمال می شود. شما می توانید هر نوع از میان ابرهای ذکر شده را انتخاب کنید. اما فراموش نکنید که بیشترین انتخاب را با انتخاب فروشنده درست و بهترین مجموعه برای نیازهای تجاری خود داشته باشید.

بازخوردها
مقالات مرتبط
مزایا و معایب مجازی ساز KVM
مجازی ساز KVM چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه
حافظه NVMe چیست؟
حافظه NVMe چیست و چه مزایایی دارد؟
[custumexpert]
زمان مطالعه: 4 دقیقه