• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

آشنایی با vagrant

آشنایی با Vagrantfile و Vagrant

Vagrant ابزاری برای ساخت و کنترل محیط ماشینهای مجازی در یک چرخه ی کاری منفرد است. Vagrant با یک چرخه ی کاری ساده و تمرکز بر اتوماسیون ، زمان ساخت و راه اندازی محیط را کاهش می دهد ، تنوع محصولات و محصولات جایگزین را افزایش می دهد و سبب می شود که شنیدن بهانه ی ” روی دستگاه من کار می کند ” به تاریخ بپیوندد.

 

 

اگر تا حدی با اصول Vagrant آشنایی دارید ، نوین هاست سعی دارد در این این پست مطالب خوبی در مورد ویژگیها و امکانات موجود Vagrant در اختیار شما قرار دهد .

 

چرا Vagrant ؟

Vagrant محیطهای کاری قابل جابجایی، قابل تکثیر و تجدید پذیر ی را ایجاد می کند که به راحتی قابل پیکربندی هستند ، بر اساس بالاترین استانداردهای تکنولوژی صنعتی ساخته شده اند و توسط یک چرخه ی کاری واحد و منظم کنترل می شوند . با این کار Vagrant به شما کمک می کند تا بهره وری و انعطاف پذیری خود و تیمتان را تا بیشترین حد ممکن افزایش دهید.

 

Vagrant برای دستیابی به این امکان شگفت انگیز از غولهای این صنعت بهره می گیرد . ماشینها با بهترین استانداردهای VirtualBox, VMware, AWS, و یا سایر شرکتهای سازنده ، ساخته و تهیه می شوند ، سپس ابزارهای استاندارد سازی صنعتی از قبیل اسکریپتهای پوسته ، Chefیا Puppet می توانند نرم افزار را به صورت خودکار بر روی ماشین نصب و پیکربندی کنند.

 

برای سازندگان

اگر شما یک سازنده هستید ، Vagrant تمام احتیاجات شما و اجزای آنها را در داخل یک محیط مجزا و یکپارچه ی قابل دسترس جمع می کند ، بدون آنکه شما ابزاری را که قبلاً از آنها استفاده می کردید ( ویراستاران ، مرورگرها و برنامه های debugger ) ، از دست بدهید.

 

وقتی شما یا هر فرد دیگر یک فایل Vagrant file ایجاد کند ، فقط کافی است که یک Vagrant up انجام دهید و پس از آن دیگر همه چیز آماده و مهیاست تا شما کار خود را با این محیط شروع کنید. سایر اعضای تیم شما نیز محیط کار خود را با استفاده از همین اجزا و پیکربندی می سازند . فرقی نمی کند که با چه سیستمی کار می کنید ، چه با لینوکس کارکنید ، چه با ویندوز یا با Mac OS X کار کنید ، تمام اعضای تیم ، دستورات برنامه نویسی و کدهای خود را در یک محیط اجرا می کنند ، با نیازهای یکسان روبرو هستند و محیط کار خود را به یک شکل مرتب و پیکربندی می کنند.

 

برای اجرا کنندگان

اگر شما مهندس واحد عملیات و یا مهندس DevOps هستید ، Vagrant محیطی قابل دسترس و یک چرخه ی کاری یکپارچه و منسجم برای ساخت و ارزیابی اسکریپتهای مدیریت زیرساخت در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید چیزهایی مانند اسکریپتهای پوسته ، فایلهای Chef و ماژولهای Puppet را به سرعت ارزیابی کنید و از محیطهای مجازی بومی و محلی از قبیل VirtualBox یا VMware استفاده ی بیشتری کنید . پس از آن می توانید با همان چرخه ی کاری و همان پیکربندی ، این اسکریپتها را در سرورهای ابری و سرور مجازی جداگانه همچون AWS و RackSpace مورد آزمایش قرار دهید.

 

دیگر استفاده از اسکریپتهای رایج و معمول را برای بازیابی نمونه های EC2 کنار بگذارید ، فرمانهای SSH را برای به کارگیری در ماشینهای مختلف تغییر ندهید و استفاده از Vagrant را آغاز کنید تا حسهای خوب و آرامش به زندگی شما وارد شود.

 

برای طراحان

اگر شما یک طراح هستید ، Vagrant بطور خودکار تمام چیزهایی را که برای یک اپلیکیشن تحت وب موردنیاز است ، فراهم می کند تا شما بتوانید بیشتر بر روی کار طراحی خود متمرکز شوید. وقتی که یک برنامه نویس Vagrant را تنظیم و پیکربندی کرده است ، دیگر لازم نیست نگران چگونگی اجرای آن اپلیکیشن باشید. دیگر نیازی نیست که سایر برنامه نویسان و سازندگان را به دردسر بیندازید تا برای تغییر و اصلاح محیط کارتان به شما کمک کنند تا بتوانید طرحهای خودتان را تست کنید. کافی است که دستورات و کدها را چک کنید ، Vagrant Up را اجرا کنید و شروع به طراحی کنید.

 

لینک کوتاه :http://yon.ir/TVVwc

نوشته مشابه

ثبت نظر