• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

ARP چیست؟ | بخش دوم

ARP چیست؟ | بخش دوم

ARP چیست؟ | بخش دوم

 

۱۶ بیت بعدی (عملیات) برای مشخص کردن پیام ARP رزرو می شود. بنابراین، ۱ یک درخواست ARP را نشان می دهد، در حالی که ۲ نشان می دهد که یک پاسخ ARP است. در نهایت بسته ها شامل چهار آدرس مربوطه و قبلا اعلام شده است:

 

  • آدرس MAC فرستنده: شامل یک مک آدرس مکینتاش در یک درخواست است؛ در پاسخ ARP، آدرس فیزیکی مقصد یا نشانی دروازه های بعدی در این نقطه یافت می شود.
  • آدرس IP فرستنده: شامل آدرس IP رایانه درخواست دهنده (درخواست ARP) یا مقصد دروازه بعدی (پاسخ).
  • آدرس MAC گیرنده: این فیلد نشان دهنده پخش مک آدرس FF: FF: FF: FF: FF: FF، اگر فرستنده یک درخواست را ایجاد کند؛ در پاسخ ARP، آدرس سخت افزاری میزبان درخواست کننده در اینجا فهرست شده است.
  • آدرس IP گیرنده: در یک درخواست، این فیلد شامل آدرس IP میزبان است که آدرس MAC آن جستجو می شود. در یک پیام پاسخ، این شامل آدرس IP کامپیوتر درخواست می شود.

 

پیکربندی ARP – چگونه کار می کند

به عنوان پروتکل استاندارد، پروتکل قطعنامه آدرس پشتیبانی از پشتیبانی از پلت فرم متقابل و قطعنامه MAC در پس زمینه را فراهم می کند – که آیا این یک سیستم لینوکس، ویندوز و یا MacOS است. علاوه بر این، یک ابزار خط فرمان یک نام برای سیستم عامل های مختلف وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا کش ARP را نمایش داده و به صورت دستی وارد یا حذف کنید. برای مرور کلی از امکانات، می توانید خط فرمان یا ترمینال را باز کنید و دستور ARP یا Arp-man را وارد کنید.

 

اگر شما به دنبال ترکیب ترکیبی از آدرس IP و MAC هستید، دستور ARP-A در سراسر سیستم کار می کند. ورودی لیست جفت آدرس برای تمام ARP استفاده از رابط های شبکه. علاوه بر این، شما نیز اطلاعاتی در مورد اینکه ورود به صورت پویا یا دستی ایجاد شده است، دریافت کنید. اگر فرمان را با یک آدرس IP خاص گسترش دهید، برنامه تنها اطلاعاتی را در آن آدرس IP ارائه می دهد.

 

تغییرات پروتکل ARP چیست؟

به غیر از تابع استاندارد قبلا معرفی شده، تعدادی از کاربردهای جایگزین برای بسته های پیام ARP وجود دارد. به عنوان مثال، یک میزبان همچنین می تواند از آن برای اطلاع سایر اعضای شبکه درباره آدرس مک خود استفاده کند. برای این منظور، یک درخواست ARP را به پخش می فرستد و وارد IP خودش به عنوان یک آدرس منبع و یک آدرس گیرنده می شود.

 

یک اصلاحیه دیگر، پروتکل قطعنامه آدرس معکوس (RARP) است که اساسا عملکرد ARP را غیرفعال می کند: آدرس IP را در آدرس های MAC حل نمی کند، بلکه آدرس های MAC را در آدرس های IP حل می کند. این امکان تعیین آدرس اینترنتی خود را با استفاده از دستگاههایی که تخصیص یا ذخیره سازی دائمی ارائه نشده اند (به عنوان مثال، ایستگاه های کاری بدون هارد دیسک) تعیین می شود.

 

ARP پروکسی اصلاح نیز رایج است، که روترها را قادر می سازد تا درخواست های ARP برای میزبان های دیگر را پاسخ دهند. این اجازه می دهد تا ارتباط بین دو میزبان از زیر شبکه های مختلف بدون نیاز به هیچگونه تغییری در تنظیمات شبکه دستگاه ایجاد شود. اگر یک درخواست ARP روتر با ARP پروکسی فعال شود، به جای رایانه واقعی هدف پاسخ می دهد. این آدرس مک خود را انتقال می دهد، در ضمن بسته های داده فرستنده را نیز دریافت می کند. در نتیجه، روتر اطلاعات را به میزبان مقصد هدایت می کند، با استفاده از اطلاعات ذخیره سازی ARP.

 

توجه داشته باشید

اگر پیام های ARP و حافظه ARP عمدا دستکاری شوند تا دسترسی غیرمجاز به اطلاعات محرمانه دستکاری شوند، به عنوان ARP spoofing شناخته می شود. چگونه این نوع حمله انسان در محدوده کار می کند و چه اقدامات احتیاطی امنیتی باید انجام شود، در راهنمای ما یافت می شود.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ایران ، هاست اشتراکی و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر