• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

چگونه مدرک CCNA بگیریم؟

CCNA Certifi-Novinhost.org

CCNA Certifi-Novinhost.org

 

 

 

 
چگونه امکان دارد به مدرک (CISCO Certified Network Associate) دست یابیم؟

 

مدرک سیسکو

 

اولین و پایه مدارک سیسکو CCNA است و به آن صورت پیشنیازی ندارد. اولین فصل کتاب منبع این دوره، در مورد مفاهیم بسیار اولیه شبکه صحبت می‌ کند، اما اگر مدرک network+ را داشته باشید در مورد درک مفاهیم پایه مشکلی نخواهید داشت و به سرعت می‌ توانید این فصل را پشت سر بگذارید. 

دانشجو در این دوره ابتدا با اصول اولیه شبکه و سیستم‌های مخابراتی آشنا می‌شود و در ادامه نحوه طراحی‌، راه اندازی و عیب‌ یابی شبکه‌ های کامپیوتری را فرا می‌گیرد. 

مطالب، برپایه تجهیزات ساخت شرکت cisco است آموزش داده می‌شود اما به دلیل پایه طراحی این دستگاه‌ها در تمامی شرکت‌ها یکی است، دارنده مدرک cisco می‌تواند با تمامی دستگاه‌ها کار کند. 

CCNA -novinhost.org

 

مدرک ccna به دلیل اینکه پایه مدارک بعدی است از نظر cisco بسیار حائز اهمیت است و به همین دلیل در مرور زمان منابع آن تغییر یافته است. مدرک ccna تا سال ۲۰۰۴ میلادی دارای دو کتاب منبع بوده که عبارتند از ccna intro و ccna icnd.

در سال ۲۰۰۷ نام کتاب‌ها به همراه قسمتی از مطالب کتاب‌ها تغییر کرد. در روشی که هم اکنون در حال اجرا است شما باید دو کتاب ccent/ccna icnd1 و ccna icnd2را مطالعه کنید. می‌توانید در امتحانات این ۲ کتاب به صورت جداگانه و یا یکجا شرکت کنید. با این تفاوت که در حالتی که شما دو کتاب را جداگانه امتحان می‌دهید با قبول شدن در کتاب اول مدرک ccent و پس از قبول شدن در کتاب دوم مدرک ccna را اخذ می‌کنید.

 

CCNA Exam-Novinhost.org

 

در سال ۲۰۰۹ تغییراتی رخ داده است. به این صورت که شما مدرک ccent خود را اخذ می‌کنید و برای هر گرایش مدرک ccna مخصوص آن آن گرایش را دریافت خواهید کرد. بطور مثال CCNA(VIOP) ,CCNA(Security و… 

حالا می‌خواهیم درباره مطالب هر کتاب صحبت کنیم. در کتاب icnd1 در بخش اول درباره دلیل شبکه کردن کامپیوتر‌ها صحبت می‌کند و سپس در مورد مفاهیم پایه شبکه مانند OSI model‌، TCP/IP و پروتکل‌های آن‌، مفاهیم connection less و connection oriented‌، تکنولوژی‌های مورد استفاده در شبکه‌های WAN اطلاعاتی مطالبی ارائه می‌شود. در فصل‌های بعدی این کتاب در مورد سیستم عامل switch ها و routeهای cisco بحث می‌شود و شیوه اجرا دستورات و راه‌اندازی این دستگاه‌ها را به صورت کامل توضیح می‌دهد. 

در کتاب icnd2 در مورد مباحث حرفه‌ای‌تر مانند STP، VLAN و routing protocols صحبت به میان می‌آید. این مطالب برای کسانی که می‌خواهند گرایش routing and switching را انتخاب کنند بسیار ضروری است. 

هر دانشجو برای امتحان، باید در یک test center که در سطح جهان تعدادشان هم کم نیست ثبت نام کند و نوع امتحان خود را مشخص کند. در روز تعیین شده به آن مرکز مراجعه می‌نماید و امتحان برگزار می‌شود. 

هزینه امتحان مبلغ ثابتی نیست و ممکن است تغییر کند. در حال حاضر برای هر امتحان در حدود ۱۲۵ دلار است. به این صورت که اگر ۲ کتاب را با هم امتحان بدهید ۱۲۵دلار باید بپردازید و اگر کتاب‌ها را جداگانه امتحان بدهید برای هر امتحان ۱۲۵ می‌پردازید.  

 

چند نکته در مورد امتحان قابل ذکر است که عبارت‌اند از: 

– شما در امتحان فقط می‌توانید یک بار سوال را جواب بدهید و در صورتی که از سوال رد شوید دیگر نمی‌توانید بازگردید. 

– در زمان ثبت نام یک کد به شما اختصاص می‌یابد که این کد بر روی مدرک شما چاپ خواهد شد و کد شناسایی شما در شرکت cisco می‌باشد. بدلیل اینکه این کد با اثر انگشت شما ذخیره می‌شود کسی نمی‌تواند به نام فرد دیگر امتحان بدهد. 

یکی از مشکلاتی که دانشجویان با آن رو به رو هستند این است که این امتحان‌ها در ایران گرفته نمی‌شود و برای امتحان دادن شما باید به امارات یا کشورهای دیگر که امتحان را برگزار می‌کنند سفر کنید. در ایران شرکت‌هایی هستند که کلاس‌های این دوره‌ها را برگزار می‌کنند و هم برای اعزام شما به خارج اقدام می‌‌کنند. 

تا اینجا در مورد منابع و آموزش سیسکو ومطالب این کتاب‌ها صحبت کردیم حالا کمی درباره خود مدرک و امتحان آن صحبت خواهیم کرد.امتحان CCNA یا هرکدام از امتحانهای CISCO شرایط منحصر به فرد و نفسگیری دارد… چون به جرات میتونم بگم که شرکت سیسکو هر کسی رو Certifie نخواهد کرد! و به همین دلیل مدارک این غول ابر قدرت شبکه CISCO در همه جای دنیا معتبر هست و خواهد بود …امتحان در یک اتاق شیشه ای برگزار میشود که با دوربین شما رو زیر نظر دارند و مهمترین دوربین روبه روی شماست،بالای صفحه مانیتور! که به محض اینکه فرد امتحان دهنده سرش رو برگردونه یا سر خود را از جلوی مانیتور به کنار ببرد سیستم خاموش خواهد شد!!!!

TESTECENTER Cisco -Novinhost.org

 

 مدرک ccna در سطح جهان معادل لیسانس مخابرات به حساب می‌آید و ترجمه هم می‌شود (اما در ایران این طور نیست). حقوق میانگین کسی که مدرک ccna داشته باشد طبق اعلام cisco سالی ۲۴۰۰۰ دلار است (که البته در ایران این طور نیست). البته این مدرک با ارزش به سادگی هم به دست نمی‌آید به این دلیل که اگر در امتحان که معمولا از ۱۰۰ تست تشکیل شده فقط ۳ تست را غلط بزنید یا نزنید امتحان را قبول نخواهید شد. و بعد از قبولی مدرکی که به شما می‌دهند فقط ۳ سال اعتبار دارد و بعد از آن شما باید دوباره امتحان بدهید. اما اگر در این مدت در امتحان‌های دیگر cisco شرکت کنید این تاریخ تمدید می‌شود. این کار به این دلیل است که شرکت cisco اعلام کرده بعد از ۳ سال تقریبا تمامی تکنولوژی‌ها تغییر می‌کند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست از جمله ثبت دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور مجازی ایران و آلمان ، هاست ابری و سرور ابری ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با اعضای بخش فروش و پشتیبانی ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر