• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

چگونه از آفلاین شدن وب سایت خود جلوگیری کنیم

چگونه از آفلاین شدن وب سایت خود جلوگیری کنیم

اگر وب سایت دارید، مهم است که همیشه در دسترس باشد. چیزی که شما نیاز دارید بازدیدکنندگان برای کشف سایت شما است ، به خصوص اگر وبسایت شما یک عنصر حیاتی کسب و کار شما باشد. در این پست، ما به بررسی اینکه چرا وبسایت ها دان می شوند و کار هایی که شما می توانید انجام دهید برای جلوگیری از آن می پردازیم .

 

چگونه از آفلاین شدن وب سایت خود جلوگیری کنیم 

 

 

 

 

دلیل اینکه وبسایت ها آفلاین (دانdown) می شوند

دلایل متعددی وجود دارد که وب سایت می تواند به صورت آفلاین باشد: این می تواند به علت همه چیز از بلایای طبیعی، مانند سیل در دیتاسنتر وب هاست شما باشد، به طور تصادفی سایت شما را در حالت نگهداری قرار می دهد. با این حال، برخی از علل رایج تر از دیگران هستند، و در بخش بعدی، ما به مواردی که احتمالا بر روی سایت شما تاثیر می گذارند نگاه می کنیم.

 

۱. نگهداری سرور برنامه ریزی شده

مانند هر رایانه دیگر، سرور که وبسایت شما هاست شده است باید مراقب باشد. از زمان به زمان، وب هاست شما باید نرم افزار را به روز کند، تکه های امنیتی نصب کرده و سخت افزار را ارتقا دهد. در حالی که بیشتر این کار را می توان انجام داد در حالی که سرور هنوز در حال کار است، گاهی اوقات این بدان معنی است که سرور باید به طور موقت از حالت آفلاین خارج شود یا دوباره راه اندازی شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، وب سایت شما ممکن است در دسترس نباشد (هرچند اشکال هاست وجود دارد که در آن لازم نیست).

 

وب هاست از این موضوع آگاه هستند که چگونه این می تواند مشتریان را تحت تأثیر قرار دهد و زمان نگهداری آنها را کاهش می دهد و به احتمال زیاد باعث اختلال در کسب و کار شما می شود. به عنوان مثال، آنها از زمان های روزی که ترافیک وب شلوغ است، اجتناب خواهند کرد. با این حال، اگر وب هاست شما در یک کشور دیگر قرار داشته باشد، اختلاف زمانی می تواند این معنی را داشته باشد که کمتر راحت باشد.

 

۲. استفاده بیش از حد سرور

بعضی اوقات وب سایت ها می توانند کاهش یابد، زیرا سرور که هاست آنهاست، نمی تواند تعداد فرآیندهای انجام شده را مدیریت کند. یکی از دلایل این حمله DDoS است که یک هکر یک سرور با درخواست های زیادی از ترافیک را که به صورت آفلاین می رود، سیل می کند. همچنین می تواند در یک سرور مجازی اتفاق بیافتد که در آن یکی از وب سایت های هاست شده، ترافیک زیادی را دریافت می کند که در نتیجه سایت های دیگر از نتایج عملکرد رنج می برند. این نیز می تواند اتفاق بیفتد اگر چیزی در وب سایت شما می رود ویروسی و شما به طور ناگهانی به طور غیر منتظره از بازدید کنندگان زیادی که در تلاش برای رسیدن به سایت خود را در همان زمان.

 

اگر از وب هاست استفاده می کنید، مطمئن شوید که وب هاست شما اقدامات لازم را برای جلوگیری از استفاده سایر وب سایت های کاربر از تمام منابع سرور انجام می دهد. اگر متوجه شوید که میزان ترافیک دریافتی شما به طور منظم سایت شما را به صورت آفلاین به اشتراک می گذارد، این می تواند نشانه ای از اینکه شما یک وب سایت بسیار محبوب دارید و نیاز دارید که به یک بسته بزرگ هاست ارتقا دهید تا تمام ترافیک خود را مدیریت کنید.

 

۳. خطاهای کد گذاری

یک علت معمول خرابی ناشی از اشتباهات برنامه نویسی در وب سایت شما است. در حالی که قطعات انحصاری نرم افزار معمولا بدون خطا هستند، گاهی اوقات هنگام اجرای آنها با هم ممکن است منجر به یک درگیری شود. به عنوان مثال، اگر شما یک وبسایت وردپرس را اجرا کنید، ممکن است متوجه شوید که دو افزونه جداگانه ناسازگار هستند. هر کس ممکن است به طور کامل کار کند وقتی که دیگر نصب نشده است، اما هنگامی که هر دو نصب شده، سایت شما ممکن است به صورت آفلاین باشد. اگر این اتفاق می افتد، ممکن است نیاز به پلاگین دیگری پیدا کنید.

 

خطای برنامه نویسی دیگر اتفاق می افتد زمانی که مردم با برنامه نویسی در سایت خود مقابله می کنند بدون آن که واقعا بدانند چه کاری انجام می دهند. بسیاری از افراد این کار را انجام میدهند، به ویژه با نرم افزار وب سایت CMS مانند وردپرس. اگر قصد دارید با برنامه نویسی مقابله کنید، همیشه اطمینان حاصل کنید که پشتیبان دارید، به طوری که اگر بدترین اتفاق بیافتد، می توانید سایت خود را به سرعت آنلاین دریافت کنید.

 

۴. هک شدن

علاوه بر حملات DDoS که قبلا ذکر شد، اشکال دیگری از هک شدن وجود دارد که می تواند سایت شما را به صورت آفلاین قرار دهد. اگر یک هکر به پنل cPanel یا سرور شما دسترسی پیدا کند، می تواند سایت خود را با حذف یا خراب شدن فایل ها، حذف کند. به علاوه، آنها می توانند بازدیدکنندگان شما را به وب سایت های دیگر هدایت کنند، در حالی که ممکن است سایت شما به صورت آنلاین ظاهر شود، هر کسی که تلاش می کند از آن بازدید کند، در سایت دیگری و اغلب مخرب قرار می گیرد. برای جلوگیری از این، همیشه از رمزهای ورود قوی استفاده کنید و سایت خود را ایمن نگه دارید.

 

۵. هاست بد

اگر متوجه شدید که وبسایت شما به طور منظم آفلاین به صورت آفلاین می رود، ممکن است که شما تصمیم به رفتن به یک وب هاست با کیفیت پایین داشته باشید. آنها می توانند از سخت افزار قدیمی استفاده کنند، تعداد زیادی از کاربران را به هر سرور متصل می کنند و یا به سادگی نظارت نمی کنند که سرورهای آنها عملکرد خوبی داشته باشند. در صورتی که این مورد باشد، شما باید سایت خود را به وب هاست دیگری و قابل اعتماد مهاجرت کنید.

 

چگونه از آفلاین شدن وب سایت خود جلوگیری کنیم

۱٫ هاست مناسب پیدا کنید

مهمترین عامل اصلی حفظ وب سایت شما در اینترنت، انتخاب هاست مناسب است. یک هاست خوب طیف گسترده ای از خدمات را برای اطمینان از اینکه قابلیت آپ تایم تضمین شده است، شامل:

• استفاده از سرورهای سریع و با کارایی بالا

• پیکربندی سرور برای عملکرد وب سایت بهینه

• استفاده از سرور پشتیبان (یا مراکز داده) اگر سرور پایین می آید

• نظارت بر عملکرد سرور تا مسائل مربوط به قبل از سرور نتواند انجام شود

• مانیتورینگ برای هک و بدافزار

• به روزرسانی و پاکسازی به سیستم عامل سیستم مدیریت می شود

 

۲. نرم افزار های خود را به روز نگه دارید

برای جلوگیری از دسترسی به سایت خود به دلیل هک کردن، مهم است که همیشه نرم افزار سایت خود را به روز نگه دارید. مجرمان سایبری به آسیب پذیری های موجود در نرم افزار CMS، تم و افزونه نگاه می کنند و سایت هایی را که در آن آسیب پذیری ها یافت می شود، هدف قرار می دهد. بهترین راه برای جلوگیری از این، تنظیم به روز رسانی خودکار است. به این ترتیب، شما نباید نگرانی خود را در مورد به روزرسانی آنها نادیده بگیرید.

 

۳. وب سایت خود را نظارت کنید

خدمات نظارت ارائه شده توسط وب هاست و یا از طریق پلاگین های نصب شده می تواند به شما هشدار دهد اگر سایت شما به صورت آفلاین بیفتد یا اگر مشکلی وجود دارد که باید اقدام کنید. آنها همچنین logs خطا را ایجاد می کنند که می توانید از آن برای تشخیص اینکه سایت شما آفلاین بیرون آمده است کمک می کند و به شما کمک می کند تا سریعا خدمات را بازگردانید.

 

اگر سایت شما دان شد، چه کاری انجام دهیم؟

۱٫ اطمینان حاصل کنید که واقعا دان است

اگر شما نمیتوانید به وبسایت خود برسید، ابتدا مطمئن شوید که این به دلیل دستگاهی که در آن جستجو میکنید، اتصالی که استفاده میکنید یا مرورگر شما نیست. اگر بتوانید، شخص دیگری را در مکان دیگری برای تأیید وضعیت برای شما قرار دهید

 

۲. علت خرابی خود را پیدا کنید

هنگام تلاش برای بازدید از سایت خود، ممکن است سرنخ هایی از علت داشته باشید. اغلب مرورگر یک دلیل برای یک اتصال ناموفق را گزارش می دهد. اگر یک خطای کدگذاری وجود دارد، ممکن است کد خطا نمایش داده شده به جای صفحه وب واقعی نمایش داده شود. اگر ترافیک سنگین وجود داشته باشد، ممکن است سایت برای بارگیری بسیار طولانی باشد و ممکن است فقط محتوای جزئی را نشان دهد. اگر این تلاش برای پیدا کردن یک مشکل ناکام باشد، ممکن است لازم باشد که به cPanel خود وارد شوید و در هر سیاهههای مربوط به خطا نگاه کنید. اگر شما نمیتوانید به cPanel خود وارد شوید، احتمالا یک خطای در پایان شرکت هاست شما خواهد بود.

 

۳. با پشتیبانی فنی تماس بگیرید

اگر وب هاست با پشتیبانی فنی ۲۴/۷ را انتخاب کرده اید، بلافاصله با آنها تماس بگیرید. آنها را از مشکل خود مطلع سازید و از آنها بخواهید برای کمک. اغلب آنچه که یک مشکل بزرگ برای شماست، ممکن است چیزی باشد که آنها بتوانند کاملا راحت حل کنند.

 

۴. مشتریان خود را بشناسید

اگر سایت شما پایین می آید، باید مشتریان خود را در مورد آن اطلاع دهید. اگر هنوز می توانید ایمیل ارسال کنید، یک پیام به مشترکین ارسال کنید که به آنها اطلاع دهید که سایت در حال حاضر در دسترس نیست و این سرویس در مدت کوتاهی از سر گرفته خواهد شد. شما همچنین می توانید این کار را در رسانه های اجتماعی انجام دهید، مثلا می توانید یک به روز رسانی وضعیت در صفحه فیس بوک خود ارسال کنید یا یک صدای جیر جیر ارسال کنید. شما همچنین باید این کارها را انجام دهید، زمانی که سرویس عادی از سر گرفته شود.

 

نتیجه

امیدوارم از خواندن این مقاله، شما درک بهتری از اینکه چرا یک وبسایت میتواند آفلاین شود، چه کاری میتوانید انجام دهید تا از آن جلوگیری کنید و چه چیزی باید انجام شود، اگر سایت شما دان (down) شود.

 

نوشته مشابه

ثبت نظر