• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

هنر معماری شبکه | بخش دوم

هنر معماری شبکه | بخش دوم

هنر معماری شبکه | بخش دوم

 

یک روش معماری

طراحی شبکه سلسله مراتبی در سطح ماژول بیش از توپولوژی های هاب و سخنرانی است و قوانینی یا روش های کلی طراحی را فراهم می کند که بهترین طراحی کلی شبکه را ارائه می دهد. این بخش هر یک از این روشها یا قوانین را مورد بحث قرار می دهد، اما به یاد داشته باشید که این قوانین به طور کلی پذیرفته شده است، نه قوانین سخت و سریع. بخشی از هنر معماری این است که زمان کافی برای شکستن قوانین است.

 

ممکن است در واقعیت، ممکن است هر یک از ماژول در یک شبکه را یک تابع اختصاص دهد – یک ماژول واحد ممکن است نیاز به پشتیبانی از تجمع ترافیک در چندین نقطه و اتصال کاربر یا سرویس در امتداد لبه ماژول داشته باشد. با این حال، کاهش تعداد توابع اختصاص داده شده به هر ماژول خاص، تنظیمات دستگاهها درون ماژول و همچنین در امتداد لبه ماژول ساده خواهد بود. چگونه اختصاص دادن قابلیت های خاص به هر یک از ماژول، طراحی شبکه را ساده می کند؟ این همه در جادوی قانون عواقب ناخواسته است. اگر شما جمع آوری اطلاعات مسیریابی را با فیلتر کردن فیلد داده در همان محل در شبکه مخلوط کنید، باید نه تنها دو ساختار سیاسی جداگانه، بلکه تعامل بین دو ساختار سیاست های مختلف را نیز بررسی کنید. همانطور که سیاست ها پیچیده تر می شوند، تعامل بین فضای سیاسی نیز در پیچیدگی پیچیده می شود.

 

در بعضی موارد، به عنوان مثال، تغییر سیاست فیلتر کردن در کنترل پنل می تواند با سیاست های فیلتر کردن در صفحه داده ها در روش های غیر منتظره با یکدیگر ارتباط برقرار کند و نتایج غیر منتظره چیزی نیست که شما میخواهید ببینید وقتی میخواهید سرویس جدیدی را طی زمان یک فاصله زمانی کوتاه، یا زمانی که شما در تلاش برای رفع یک سرویس شکسته در دو صبح است. قابلیت پیش بینی کلید عملیات شبکه جامد است. پیش بینی پذیری و سیاست های بسیار تعاملی که در تعداد زیادی از مکان ها در سراسر شبکه اجرا می شود، در جهان واقعی متقابلا منحصر به فرد هستند.

 

فقط چند خط ارتباطی بین طرح بندی سلسله مراتبی و طراحی تصحیح شده به خوبی طراحی شده است. مرکز داده ای که از طریق یک هسته منطقه ای متصل شده است به طور مستقیم به هسته جهانی متصل شده است، یک شبکه دسترسی کاربر که به طور مستقیم به هسته جهانی منتقل شده است، بنابراین آن را از طریق یک هسته منطقه ای متصل می شود، و ماژول دسترسی خارجی شده است از هسته منطقه ای به هسته جهانی منتقل شده است.

 

پنهان کردن اطلاعات در Edges ماژول

این بسیار شایع است که یک طراحی شبکه کاملا تغییر یافته به سه لایه تقسیم شده است: هسته، توزیع و دسترسی و طراحی به نام “سلسله مراتبی”. این مفهوم از شکستن شبکه به قطعات مختلف و به سادگی آنها را به چیزهای مختلف، بر اساس عملکرد آنها به تنهایی، یکی از قطعات مهم تئوری طراحی سلسله مراتبی: پنهان اطلاعات را حذف می کند.

 

تعداد پیوندها آسان است، اما دشوار است بدانید که آیا هر مسیر از طریق این شبکه در واقع می تواند یک مسیر افزونگی باشد. هر مسیر از طریق شبکه باید به صورت جداگانه بررسی شود، تا سطح خط مشی، برای تعیین اینکه آیا هر ماژول در طول مسیر پیکربندی شده است و قادر به حمل ترافیک بین ماژول ها A و L باشد؛ تعیین تعداد مسیرهای بیش از حد به موضوع فرار از طریق هر مسیر موجود و بررسی هر سیاست برای تعیین اینکه چگونه ممکن است بر جریان ترافیک تاثیر گذارد. اصلاح یک سیاست واحد در ماژول E ممکن است اثر جانبی ناخواسته از بین بردن تنها مسیر افزونگی بین ماژول ها A و L داشته باشد و این مشکل کوچک حتی ممکن است تا زمانی که تخلیه شبکه صبح زود پیدا شود پیدا شود.

 

کنتراست این را با یک لایه لایه ها و طرح بندی سلسله مراتبی با توابع ماژول به خوبی تعریف شده صحبت کرد. در این نوع شبکه، تعیین میزان بیش از حد افزونگی بین هر جفت نقطه در شبکه، یک مسئله ساده شمارش پیوندها و مجموعه های شناخته شده سیاست است. این بسیار ساده است که طراحی برای انعطاف پذیری را ساده می کند. راه دیگر که در آن یک طراحی سلسله مراتبی باعث می شود طراحی برای انعطاف پذیری راحت تر باشد، شکستن مشکل انعطاف پذیری به دو قطعه – انعطاف پذیری در یک ماژول و انعطاف پذیری بین ماژول ها. اینها دو مشکل جداگانه هستند که از طریق خطوط واضح جداسازی عملکردی جدا می شوند.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ابری و سرور مجازی ایران ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر