• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

نصب و پیکربندی فن آوری WAN

نصب و پیکربندی فن آوری WAN

نصب و پیکربندی فن آوری WAN

 

اگر به شبکه فکر می کنید به عنوان چیزی که می تواند در یک هواپیما نشان داده شود، دو انتهای طیف وجود دارد. در یک انتهای طیف، شبکه های کوچکی از تنها چند گره و دستگاه وجود دارد که با هم ارتباط دارند. در انتهای دیگر طیف شبکه گسترده (WAN) است: ادغام چندین شبکه محلی (شبکه های محلی) ایجاد یک نهاد است که تنها به عنوان ضعیف ترین لینک آن قوی است. این فصل عمدتا بر روی پایان WAN طیف تمرکز می کند، بلکه شامل چنین شیوه های شبکه ای کوچک مانند اتصال به دیجیتال می شود. این همچنین به بهترین شیوه ها و شیوه های ایمنی مرتبط با شبکه امروز نگاه می کند.

 

بسیاری از محیط های شبکه امروز به یک مکان یا شبکه محدود نمی شوند. در عوض، بسیاری از شبکه ها فاصله های بزرگی را به وجود می آورند و به شبکه های WAN می رسند. هنگامی که آنها انجام می دهند، سخت افزار و نرم افزار برای اتصال این شبکه ها مورد نیاز است. این بخش مشخصات ویژگی های مختلف فناوری های WAN را بررسی می کند. قبل از بحث درباره فن آوری های خاص WAN، بیایید به یک عنصر مهم از تکنولوژی های WAN نگاه کنیم: روش های تعویض.

 

روشهای تعویض

برای سیستم ها برای برقراری ارتباط در شبکه، داده ها نیاز به یک مسیر ارتباطی یا مسیرهای متعدد برای سفر دارند. برای اجازه دادن به اشخاص برای برقراری ارتباط، این مسیرها اطلاعات را از یک مکان به مکان دیگر و به عقب منتقل می کند. این عملکرد تعویض است که مسیرهای ارتباطی بین دو نقطه پایانی را برقرار می کند و نحوه انتقال اطلاعات بین آنها را مدیریت می کند. در زیر دو روش شایع تر از امروز استفاده می شود:

  • سوئیچینگ بسته
  • تعویض مدار

 

سوئیچینگ بسته

در بسته بندی سوئیچینگ، پیام ها به قطعات کوچکتر بسته می شوند. هر بسته مقصد، مقصد و آدرس گره های میانجی را اختصاص می دهد. بسته ها نیاز دارند که این اطلاعات را داشته باشند زیرا همیشه از همان مسیر یا مسیر برای رسیدن به مقصد مورد نظر خود استفاده نمی کنند. به عنوان مسیریابی مستقل اشاره شده است، این یکی از مزایای سوئیچینگ بسته است. مسیریابی مستقل امکان استفاده بهتر از پهنای باند در دسترس را فراهم می کند، بسته به مسیرهای مختلف مسیری را برای جلوگیری از ترافیک بالا ترافیک فراهم می کند. مسیریابی مستقل همچنین بسته ها را قادر می سازد تا مسیر دیگری را انتخاب کنند، اگر یک مسیر خاص به دلایلی غیر قابل دسترس باشد.

 

در یک سیستم بسته شدن سوئیچینگ، هنگامی که بسته ها به شبکه ارسال می شوند، دستگاه ارسال کننده مسئول انتخاب بهترین مسیر برای بسته است. این مسیر ممکن است در حمل و نقل تغییر کند، و دستگاه دریافت کننده می تواند بسته ها را به صورت تصادفی یا غیرمستقیم دریافت کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، دستگاه دریافت کننده منتظر می ماند تا زمانی که تمام بسته های داده دریافت شوند، و سپس آنها را بر اساس اعداد توالی ساخته شده خود بازسازی می کند.

 

تعویض مدار

در مقایسه با روش سوئیچینگ بسته، تعویض مدار نیاز به اتصال فیزیکی اختصاصی بین دستگاه فرستنده و گیرنده دارد. شبیه سازی معمول برای نشان دادن تعویض مدار یک مکالمه تلفنی است که در آن طرفین درگیر در ارتباط با یکدیگر برای مدت زمان مکالمه پیوند اختصاصی دارند. هنگامی که هر یک از طرفین قطع می شود، مدار شکسته می شود و مسیر داده از بین می رود. این یک نمایش دقیق از نحوه تعویض مدار با شبکه و انتقال داده ها است. سیستم ارسال یک اتصال فیزیکی را برقرار می کند و داده ها بین این دو قرار می گیرند. هنگامی که انتقال کامل است، کانال بسته می شود.

 

برخی از مزایای مشخص در فن آوری سوئیچینگ مدار، آن را به خوبی برای برنامه های خاص مانند شبکه تلفن عمومی سوئیچ (PSTN) و شبکه های یکپارچه خدمات دیجیتال (ISDN) مناسب است. مزیت اصلی این است که پس از برقراری ارتباط، یک اتصال ثابت و قابل اعتماد بین دستگاه ارسال و دریافت وجود دارد. این اجازه می دهد تا برای انتقال با نرخ تضمین انتقال.

 

همانطور که همه فن آوری ها، سوئیچینگ مدار نادیده گرفته شده است. همانطور که ممکن است تصور کنید، یک خط ارتباطی اختصاصی می تواند ناکارآمد باشد. پس از اینکه اتصال فیزیکی برقرار شد، تا زمانی که انتقال تمام شود، برای هر جلسه دیگر امکان پذیر نیست. با استفاده از تلفیق تلفنی تلفنی، این همانند یک تماس گیرنده است که سعی دارد تماس گیرنده دیگری برقرار کند و یک سیگنال شلوغ را دریافت کند. بنابراین تعویض مدار را می توان با تاخیر اتصال طولانی ممنوع کرد.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ایران ، هاست اشتراکی و راه حل های هاستینگ ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر