• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

نصب و پیکربندی فن آوری WAN | بخش دوم

نصب و پیکربندی فن آوری WAN

نصب و پیکربندی فن آوری WAN

 

شبکه های مجتمع خدمات دیجیتال

ISDN به مدت طولانی جایگزین اتصالات WAN مودم کند تر است، اما با هزینه بالاتر. ISDN امکان انتقال صدا و داده ها را از یک اتصال فیزیکی مشابه فراهم می کند. اتصالات ISDN بطور قابل توجهی سریعتر از اتصالات مودم معمولی هستند. برای دسترسی به ISDN، یک خط تلفن خاص مورد نیاز است. این خط معمولا برای اشتراک ماهانه پرداخت می شود. شما می توانید این هزینه های ماهانه را به طور قابل توجهی بالاتر از آنچه برای اتصالات مودم dialup dialup است انتظار داشته باشید.

 

برای ایجاد یک اتصال ISDN، شماره گیری شده با رایانه دریافت کننده را همانطور که با یک تماس تلفنی معمولی یا اتصال تلفنی مودم انجام می دهید، می گیرید. سپس یک مکالمه بین دستگاه های فرستنده و گیرنده برقرار می شود. اتصال قطع می شود زمانی که یک پایان قطع یا آویزان می شود. خطوط انتقال ISDN سریع است و امکان برقراری اتصال را فراهم می کند و یا بسیار سریعتر از یک خط تلفن متداول به وجود می آید.

 

BRI

BRI ISDN از سه کانال جداگانه استفاده می کند؛ دو کانال حامل (ب) ۶۴Kbps و کانال دلتا ۱۶Kbps. کانال B را می توان به چهار کانال D تقسیم کرد که کسب و کار را قادر می سازد تا هشت اتصال همزمان به اینترنت داشته باشند. کانال B صدای یا داده ها را حمل می کند و کانال های D برای سیگنالینگ استفاده می شود.

 

PRI

PRI یک شکل از ISDN است که به طور کلی بر روی خط T1 حمل می شود و می تواند نرخ انتقال تا ۱٫۵۴۴ مگابیت در ثانیه را فراهم کند. PRI از ۲۳ کانال B تشکیل شده است، هر کدام ۶۴Kbps برای ظرفیت داده ها / صدا و یک کانال D کانال ۶۴ کیلوبیت بر ثانیه است که برای سیگنالینگ استفاده می شود.

 

خطوط اجاره شده

خطوط حامل T خطوط دیجیتالی اختصاصی با سرعت بالا هستند که می توانند از شرکت های تلفن اجتناب کنند. این ایجاد یک خط همیشه همیشه در دسترس و همیشه در دسترس شما و هر کس که شما برای اتصال به زمانی که شما ایجاد خدمات را انتخاب کنید.

 

خطوط T3

برای یک زمان، سرعت ارائه شده توسط خطوط T1 برای همه، اما چند سازمان کافی بود. همانطور که شبکه ها و داده هایی که از آنها پشتیبانی می کنند گسترش یافته است، خطوط T1 برای بسیاری از سازمان ها به اندازه کافی سرعت را ارائه نمی دهند. سرویس T3 به تماس با ارائه سرعت انتقال ۴۴٫۷۳۶Mbps پاسخ داد. خطوط T3 مدارهای اختصاصی هستند که ظرفیت بالایی دارند و به طور کلی توسط شرکت های بزرگ، ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISPs) و شرکت های راه دور استفاده می شود. سرویس T3 تمام نقاط قوت یک سرویس T1 را ارائه می دهد (فقط بسیار بیشتر)، اما هزینه های مرتبط با T3، محدودیت استفاده از آن را به چندین سازمان که پول برای پرداخت آن محدود می کند.

 

فیبر، SONET، و سطح OCx

در سال ۱۹۸۴ وزارت دادگستری ایالات متحده و AT & T به توافق رسیدند که AT & T انحصاری بود که نیاز به تقسیم شدن به شرکتهای کوچکتر و رقابتی داشت. این یک چالش برای شرکت های تلفن های محلی بود که با وظیفه اتصال به تعداد زیادی از حامل های طولانی مدت مستقل مواجه بودند، که هر یک از آنها مکانیسم متفاوتی را در اختیار داشت. بل ارتباطات تحقیق با راه اندازی شبکه ی اپتیکال همزمان (SONET)، تکنولوژی فیبر نوری WAN که با سرعت ۵۱٫۸۴ مگابیت بر ثانیه، صدای، داده ها و ویدیو را ارائه می دهد، پاسخ داد. اهداف اصلی Bell در ایجاد SONET عبارت بودند از ایجاد یک روش دسترسی استاندارد برای همه حاملین در بازار تازه رقابتی ایالات متحده و متحد کردن استانداردهای مختلف در سراسر جهان. SONET قادر به انتقال سرعت از ۵۱٫۸۴ مگابیت بر ثانیه به ۲٫۴۴۸ گیگابیت در ثانیه و فراتر از آن است.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ابری و سرور مجازی ایران ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر