• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

سرور مجازی یا سرور ابری ، کدام گزینه مناسب است؟

سرور مدیریت شده یا سرور ابری ، کدام گزینه مناسب است؟

سرور مدیریت شده یا سرور ابری ، کدام گزینه مناسب است؟

 

قدم زدن به یک راه حل میزبانی بزرگ، یک گام بزرگ است که نیاز به توجه دقیق دارد. برای اکثر شرکت ها، انتخاب به دو گزینه محدود می شود: سرور اختصاصی مدیریت شده یا میزبانی ابری. هر دو این قابلیت های محاسباتی قابل توجهی از جمله ذخیره سازی در مقیاس بزرگ، عملکرد بالا و توانایی اجرای برنامه های کاربردی حیاتی را ارائه می دهند. با این حال، این راه حل ها محیط های بسیار متفاوت را ارائه می دهند، هر کدام با مزایا و معایب آن. انتخاب یکی مناسب بستگی به نیازهای شرکت دارد.

 

شباهت سرورهای مدیریت شده و میزبانی ابری

هر دو سرورهای مدیریت شده و میزبانی ابری کاربران را یک محیط قدرتمند، قابل اعتماد و جامع سرور می دانند. آنها می توانند از همان سیستم عامل استفاده کنند، همان سرویس ها و برنامه ها را اجرا کنند، آنها دارای مدیریت سرور مشابه هستند و از همان پانل های کنترل استفاده می کنند. در این راستا، چیزهای زیادی برای تشخیص آنها وجود ندارد. فراتر از این، این، با این حال، طیفی از تفاوت ها وجود دارد که می تواند هر یک را برای یک کسب و کار مفید تر از دیگران باشد.

 

ویژگی های سرورهای ابر

تفاوت اصلی بین میزبانی ابری و یک سرور مدیریت شده این است که سرور ابر میزبان شما یک ماشین مجازی است در حالی که سرور مدیریت شده یک فیزیکی است. در حالی که سرور ابر نیاز به یک سرور فیزیکی بسیار قدرتمند برای اجرا دارد، نرم افزار متخصص محیطی را ایجاد می کند که در آن دستگاه فیزیکی و سرور مجازی مستقل باقی می مانند. این بدان معنی است که امکان اجرای تعدادی از سرورهای مجازی در یک دستگاه فیزیکی مانند VPN یا اجرای سرور مجازی در دستگاه های مختلف وجود دارد. یک پلتفرم معمولی ابر شامل بسیاری از سرورهای فیزیکی است که هر میزبان تعدادی از آن ها را مجازی می کند.

 

مزیت مهم virtualisation این است که سرورهای ابر را می توان در سراسر ماشین ها منتقل کرد. اگر یک شکست سخت افزاری وجود داشته باشد، سرور مجازی را می توان به یک ماشین فیزیکی دیگر منتقل کرد و همچنان ادامه می یابد – بدون خرابی. حتی اگر کل پایگاه داده به حالت آفلاین برود، می توان آن را به یکی دیگر منتقل کرد. به همین دلیل است که برخی از میزبان های وب در حال حاضر قادر به ارائه ۱۰۰٪ آپ تایم توسط SLA هستند.

 

یکی از مزایای اصلی یک محیط مجازی این است که سرورها می توانند مانند نرم افزار عمل کنند. اگر یک سرور مجازی جدید نیاز است، می توان آن را بسیار سریع ایجاد و به کار گرفت و می توان از هر زمان که نیاز داشت، محاسبات اضافی مانند فضای ذخیره سازی و RAM را داده شود. این باعث می شود تا سرورهای مدیریت شده در هنگام ایجاد یک سیستم تقاضای شخصی خود، ابر را به دست بگیرد.

 

یکی دیگر از مزایای میزبانی ابری، مقیاس پذیری آن است. شرکت هایی که نیاز به منابع محاسباتی بیشتری دارند، می توانند فورا آنها را داشته باشند، و آنها را قادر به مقابله با ترافیک وب غیر منتظره، تجزیه و تحلیل داده ها بدون تاخیر می کند. به این معناست که کاربران ابر هرگز در موقعیتی قرار نگرفته اند که تقاضا برای منابع از توانایی های آن فراتر رفته و اطمینان حاصل شود که برنامه های مهم و عملیات مهم همیشه در دسترس هستند.

 

مزایای مالی برای انتقال به محیط ابر نیز وجود دارد، زیرا میزبانی ابری می تواند بسیار ارزان تر از استفاده از سرور مدیریت شده باشد. سرور مجازی فورا در دسترس نیست هزینه های راه اندازی سخت افزار و به عنوان به عنوان ابد برای پرداخت به عنوان شما بر اساس اساس، شما فقط برای منابع شما نیاز به پرداخت هزینه. اگر به طور موقت نیاز به افزایش داشته باشید، نیازی به ارتقاء بسته شما یا خرید یک سرور اضافی نیستید، شما فقط برای منابع اضافی مورد استفاده خود هزینه می کنید. ابر همچنین دارای مزایای چشمگیر مدیریت است. در حالی که شما می خواهید برنامه های خود و محیط زیست خود را مدیریت کنید، سخت افزار فیزیکی، نرم افزار مجازی سازی، سیستم عامل و امنیت همه توسط ارائه دهنده خدمات حفظ می شود.

 

خصوصیات سرورهای مدیریت شده

یک سرور مدیریت شده کامپیوتر فیزیکی است که بدان معنی است که تمام منابع مجهز آن صرفا برای استفاده شما هستند. یکی از دلایلی که طول می کشد تا از یک سرور ابری استفاده شود، این است که مشتریان توانایی انتخاب و انتخاب پیکربندی سخت افزار مناسب را دارند. شما می توانید مدل CPU، تعداد هسته ها، RAM و نوع (SSD یا HDD) و اندازه هارد دیسک را انتخاب کنید. این قابلیت کنترل پیکربندی دستگاه شماست چرا که آنها به عنوان سرور اختصاصی شناخته می شوند – همه چیز در مورد آنها اختصاص داده شده به نیازهای شما است.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ابری و سرور مجازی ایران ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر