• ثبت نام
 • ورود
 • 49624 - 021 تلفن
 • ثبت نام
 • ورود
 • 49624 - 021 تلفن

تنظیم سرور ابری با Raspberry pi

تنظیم سرور ابری با Raspberry pi

برای استفاده از ذخیره سازی آنلاین با ارائه دهندگان خدمات ابری مانند Dropbox، Google Drive یا آمازون درایو، به طور فزاینده ای محبوب می شود. با استفاده از این سرویس، کاربران می توانند فایل های خود را در یک کلود ذخیره کنند.

 

تنظیم سرور ابری با Raspberry pi

 

ایجاد یک سرور ابری شخصی با Raspberry Pi

با این حال، کاربران معمولی نگرانی نسبت به قابلیت اطمینان هاست ارائه دهنده خدمات هاست وب خود را ندارند. یک انتقاد معمول این است که مشتریان نمی دانند که چه کسی دسترسی به داده های ذخیره شده را داشته باشد و اینکه آیا فایل ها هنگام حذف از سرور مجازی حذف می شوند. این امر به ویژه در ذخیره سازی اطلاعات حساس مهم است. با این وجود، اگر می خواهید کنترل کامل بر اطلاعات خود را داشته باشید، می توانید ابر شخصی خود را ایجاد و مدیریت کنید.

 

ownCloud یک نرم افزار قطعه درست شده، رایگان و آسان برای استفاده است که برای این منظور طراحی شده است. مینی کامپیوتر مقرون به صرفه، Raspberry Pi، به عنوان یک هاست ویژه برای خودکلوود عمل می کند. این آموزش همه چیزهایی را که شما باید برای ایجاد یک Cloud Raspberry Pi انجام دهید را نشان می دهد.

 

چرا ترکیبی Raspberry Pi / ownCloud؟

ownCloud برنامه رایگان هاست وب است که کاربران می توانند برای ایجاد یک فضای ذخیره سازی داده آنلاین شخصی استفاده کنند، دسترسی به فایل های خود از طریق یک رابط وب را فراهم می کند. با این حال، شما همچنین می توانید داده ها را آپلود و دانلود کنید و فایل ها را روی مشتریان دسکتاپ و برنامه های تلفن همراه همگام سازی کنید. همانطور که به عنوان یک سرور فایل عمل می کند، ownCloud تابع های متنوع زیر را ارائه می دهد:

 

 • تقویم / برنامه ریز
 • دفترچه آدرس
 • پخش کننده موسیقی و ویدئو
 • نمایش تصاویر، فایل های PDF و فایل های مایکروسافت آفیس
 • ویرایشگر فایلهای OpenDocument
 • اداره حقوق (به عنوان مثال حقوق فردی و گروهی)

 

علاوه بر این، ممکن است رمزگذاری فایلها و نیز فایلهای واقعی خود را رمزگذاری کنید. این ویژگی به تنهایی باعث می شود که ownCloud یک جایگزین جذاب برای خدمات ابری بزرگ باشد. بسیاری از کاربران توانایی نرم افزار برای ذخیره فایل ها در یک سرور خصوصی یا فضای وب اجاره شده را به جای هارد دیسک یک شرکت بزرگ بدون چهره، جایی که به طور بالقوه در هر لحظه قابل دسترسی است، ارزش می دهند.

 

برای هاست فایل، شما نیاز به یک کامپیوتر با نرم افزار سرور کافی برای اجازه دادن به انتقال فایل ها به اینترنت. استدلال خوبی برای هاست ownCloud با یک رایانه Raspberry Pi وجود دارد. برای شروع، هزینه خرید برای مینی کامپیوتر و اجزای آن ارزش فوق العاده خوبی برای پول است – برای راه اندازی یک ابر شخصی خود هاست، یک رایانه رایانه رای یکی از بهترین نسبت سود به هزینه در بازار است. علاوه بر این، مصرف برق یکپارچه بسیار پایین است، که مخصوصا برای سرورهایی است که به طور مداوم در حال اجرا هستند سودمند است.

 

به طور کلی، برنامه های زیادی برای استفاده از Raspberry Pi به عنوان هاست ownCloud وجود دارد. برای سرور ownCloud که در زیر توضیح داده شده است، نسخه ۲ سرور آپاچی مورد استفاده قرار می گیرد، به عنوان Apache HTTP Servers در حال حاضر محبوب ترین نوع سرور وب است. زبان اسکریپت PHP5 نیز مورد استفاده قرار می گیرد و SQLite پایگاه داده را فراهم می کند (در مقایسه با سایر پایگاه های داده مانند MySQL، SQLite به شدت به منابع Raspberry Pi وابسته نیست).

 

آماده سازی برای اجرای ownCloud در Raspberry Pi

به منظور استفاده از Raspberry Pi برای ایجاد یک سرور ابر، شما نیاز به چند اجزای اضافی علاوه بر مینی کامپیوتر. قبل از نصب و راه اندازی ownCloud 9 شما همچنین باید برخی از تنظیمات را از قبل تغییر دهید.

 

ایجاد یک آدرس استاتیک برای Raspberry Pi

برای اکثر کاربران، یک ابر خصوصی تنها در صورتی امکان پذیر است که هاست ۲۴ ساعته در دسترس باشد. فقط پس از آن کاربران می توانند فایل ها را خارج از شبکه خانگی خود بارگیری و بارگذاری کنند. هنگام تنظیم یک سرور خانگی که برای استفاده ثابت در نظر گرفته شده است، مشکل زیر اغلب رخ می دهد: اتصال به اینترنت تنها استفاده می شود دارای یک آدرس IP پویا است، که عموما پس از ۲۴ ساعت تغییر می کند. بنابراین با این نوع اتصال به اینترنت، دسترسی به یک سرور به طور مستمر تحت همان آدرس امکان پذیر نیست.

 

یک آدرس IP ثابت می تواند این مشکل را حل کند. با این حال، این سرویس نسبتا گران است و توسط هر ارائه دهنده اینترنت ارائه نمی شود. بنابراین کاربران می توانند از یک DNS پویا (DNS) برای ثبت نام و پیوند نام دامنه با یک روتر یا رایانه استفاده کنند. این کار با برنامه ای انجام می شود که به طور خودکار آدرس آی پی اتصال اینترنتی شما به نام دامنه را تعیین می کند و سرور را به طور دائمی به صورت آنلاین با همان نام در دسترس قرار می دهد. خدمات DDNS توسط بسیاری از ارائه دهندگان مختلف ارائه می شود – برخی از رایگان، برخی برای هزینه.

 

به استثنای اینکه Raspberry Pi خود را در آدرس شبکه خود از آدرس IP یا سرویس DDNS قابل دسترسی می کند، می توانید تنها از طریق شبکه شخصی ownCloud را در اختیار داشته باشید. حتی پس از آن، داشتن یک فایل سرور هنوز هم مفید است – برای مثال، اگر شما می خواهید از هماهنگ سازی خودکار فایل ها استفاده کنید.

 

نوشته مشابه

ثبت نظر