• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

بهینه سازی عملکرد سرور مجازی | بخش دوم

بهینه سازی عملکرد سرور مجازی | بخش دوم

بهینه سازی عملکرد سرور مجازی | بخش دوم

 

چرا سرور مجازی ، زیرا آنها جایگزین ارزان تر برای سرور اختصاصی هستند زیرا توانایی برای ارائه یک محیط اختصاصی مانند سرور اختصاصی ارائه شده، اما در برخی از موارد قیمت؛ این به این معنی است که آنها برای شکاف قیمت بزرگ که سایتهای بین بسته های میزبانی وب به طور منظم مشترک و نمایندگی مجاز و سرور اختصاصی هستند پر می شود. سرور مجازی قادر به اجرای هر نوع نرم افزاری تا زمانی که سازگار با مشخصات سرور مجازی است را انجام دهد ، از آنجا که شما نرم افزار را در محیط اختصاصی خود نصب می کنید.

 

آپاچی / HTTPD

Apache محبوبترین وب سرور جهان است و دارای سهم بازار بزرگ بیش از ۵۰٪ است – گاهی اوقات نیز به عنوان HTTPD نامیده می شود، زیرا این نام فرایند میزبان در هنگام توزیع لینوکس است. شناخته شده است که Apache یک ابزار بزرگ و مهم است زیرا بسیاری از اصلاحات و افزونه هایی وجود دارد که می توانید از آن برای گسترش استفاده و قابلیت های آن استفاده کنید، اگر چه بعضی از آنها می توانند در بعضی موارد باعث افزایش کارایی Apache در یک سرور مجازی شوند. بهینه سازی آن به درستی برای کاهش استفاده از منابع آن. اگر شما قصد دارید از Apache در یک سیستم در ارتباط با برنامه های دیگر، به ویژه سایر منابع hoggers مانند MySQL استفاده کنید، مهم است که شما آپاچی را بهینه سازی کنید تا اطمینان حاصل شود که آن را به عنوان منابع کمی استفاده می کند، زیرا ممکن است در نتیجه تاثیر کلی بر عملکرد از سرور سرور مجازی خودتان، و در برخی موارد حتی ممکن است منجر به توفنده سرور سرور مجازی شما شود؛ یک سرور مجازی خراب آخرین چیزی است که شما مورچه از آن به روز رسانی کلی شما تاثیر می گذارد، و اگر شما با استفاده از سرور مجازی خود را به میزبانی وب سایت دیگران که آیا آنها دوست و یا مشتریان، آنها شروع به ناراحت شدن اگر وب سایت خود را آنلاین و آفلاین در از آنجایی که این بدان معنی است که افرادی که به وب سایت های خود دسترسی پیدا می کنند، زمانی که از بین می روند قادر به انجام این کار نخواهند بود.

 

اولین عامل برای آپاچی است که شما باید در هنگام بهینه سازی آن برای اجرای بهتر در سرور مجازی خود توجه داشته باشید این است که آیا می خواهید ماژول های خاصی را به صورت پویا بارگذاری کنید یا آنها را به صورت ایستا تغییر دهید؟ این عامل یکی از مهمترین مواردی است که باید در نظر گرفت زیرا اگر شما به صورت پویا ماژول ها را بارگذاری کنید، پس قادر خواهید بود میزان حافظه ای که توسط Apache استفاده می کنید را کاهش دهید، از آنجا که ماژول ها فقط هنگام نیاز به بارگذاری می شوند، زیرا اگر شما می خواهید ماژول های استاتیک پس از آن آنها همیشه در کنار آپاچی اجرا می شوند به این معنی که مقدار حافظه مورد استفاده ثابت تر خواهد بود اما بیشتر احتمال دارد بالاتر از آن باشد که ماژول ها به صورت پویا زمانی که نیاز بودند بارگیری شوند. اگر ماژول های چندگانه را برای آپاچی خود متصل کرده اید، پس باید فایل های پیکربندی این ماژول ها را بهینه سازی کنید تا اطمینان حاصل شود که آنها می توانند به طور موثر اجرا شوند، همانطور که آپاچی قادر است تا هنگامی که تغییرات لازم را در فایل های پیکربندی خود انجام داده اید همچنین به عنوان فایل های دیگر که بر مبنای آن است تا اطمینان حاصل شود که از منابع سرور مجازی شما کمتری استفاده می کند؛ با تغییر و بهینه سازی فایل های پیکربندی ماژول هایی که برای استفاده با Apache نصب کرده اید، می توانید اطمینان حاصل کنید که ماژول های مربوطه با استفاده از منابع کمتر از آنچه که آنها می توانستند، اگر بهینه سازی شده نبودند برای کار با کنترل بیشتر و راه کم منابع فشرده

 

نتیجه

در نتیجه، با بهینه سازی هر دو وب سرور آپاچی و سرور پایگاه داده MySQL که شما احتمالا بر روی سرور سرور مجازی خود نصب کرده اید، می توانید به راحتی مقدار منابع مورد استفاده در سرور مجازی خود را کاهش دهید به این معنی که وب سایت های شما قادر به بارگذاری هستند سریع، و اگر فضای لازم برای نصب برنامه های بیشتر برای گسترش استفاده از سرور مجازی خود دارید، باید فضای بیشتری داشته باشید؛ با داشتن یک سرور مجازی سریعتر، می توانید اطمینان حاصل کنید که سرور مجازی شما بیشتر از آن خواهد بود که اگر منابع بیشتری استفاده می شود و شما قادر به کاهش استفاده از منابع آن نیستید.

 

واضح است که با بهینه سازی عملکرد آپاچی، احتمالا اجزای و ماژول هایی که به نصب آپاچی شما متصل شده اند لزوما مورد نیاز نیست و ممکن است از منابع استفاده کنید که در غیر این صورت می توانید برای برنامه های دیگری که شما بر روی آن نصب کرده اید، استفاده کنید. سرور مجازی ؛ این بدان معنی است که شما همیشه باید قطعات مختلف نصب Apache خود را چک کنید و بهینه سازی کنید تا اطمینان حاصل شود که هیچ یک از اجزای یا ماژول های نصب شده و در حال اجرا وجود ندارد که شما لزوما در سرور سرور مجازی خود نیاز ندارید.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ابری و سرور مجازی ایران ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر