• ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن
  • ثبت نام
  • ورود
  • 49624 - 021 تلفن

انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب برای برنامه های کاربردی تجاری

انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب برای برنامه های کاربردی تجاری

انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب برای برنامه های کاربردی تجاری

 

زبان برنامه نویسی به سه طبقه اصلی تقسیم می شود: مربوط به یک پلت فرم تجاری، کسانی که به برنامه نویسی سیستم و مربوط به دنیای وب اختصاص یافته است. با استفاده از راه حل های در حال ظهور برای استفاده های جدید (مانند تحرک، ابر و داده های بزرگ) و اشتیاق برای ارائه پیشنهادات ساده، انتخاب زبان برنامه نویسی عامل مهم و تاثیر گذار در یک پروژه کاربردی کسب و کار است. یک راه حل برنامه نویسی به طور کلی بر اساس نوع درخواست مورد نظر انتخاب شده است. با این حال، حتی در یک وضعیت بسیار خاص، مانند اتوماسیون برای وب سایت، گزینه های مختلف زبان برای شما باز است.

 

به عنوان مثال، بیایید تصور کنیم که شما برای برنامه وب خود بین Java، PHP و C تردید دارید. با جاوا، شما در مورد پلتفرم فکر می کنید، با پذیرش یک سرور نرم افزار جامع و یکپارچه سازی نزدیک به سیستم عامل شما. با استفاده از پی اچ پی، از سوی دیگر، برنامه شما را به راه حل هایی که قبلا در وب موفقیت آمیز بوده است، ترجیح می دهند. همچنین بهترین استعداد را پیدا خواهید کرد. در مورد C، این می تواند برای راه حل هایی که بر روی میکروسکوپ های وب جاسازی شده است مفید باشد. برای کمک به تصمیم گیری آگاهانه ما از شاخص نرم افزار Tiobe Software از زبان های برنامه نویسی برای مرور محبوب ترین پیشنهادات در بازار استفاده کردیم.

 

زبان های برنامه نویسی

جاوا

جاوا، که همچنین یک پلت فرم است، محبوب ترین زبان برنامه نویسی است و ایده آل برای دو دسته از کاربران: توسعه دهندگان نرم افزار کسب و کار و کسانی که با تمرکز بر برنامه های تلفن همراه است. پلت فرم جاوا، به ویژه جاوا EE، به طور گسترده در شرکت به کار می رود، به ویژه برای ایجاد پایان دادن به پایان برنامه های کاربردی کسب و کار. در سال های اخیر، سیستم عامل Android موبایل یک بازار جدید برای زبان برنامه نویسی جاوا را باز کرده است.

 

C و ++ C

C و C ++ نیز بسیار محبوب هستند، و C به عنوان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، مخصوصا برای نرم افزار دسکتاپ یا سرور. در دنیای سرور، آن را برای برنامه نویسی سیستم، ارائه ابزارهایی که در خط فرمان اجرا می شوند، استفاده می شود. C و C ++ همچنین می توانند کد تولید شده را با سرعت قابل توجهی اجرا کنند. در سمت دسکتاپ چیزها، لازم نیست که بیش از حد در یک پلتفرم خاص قفل شود. این را می توان با اتخاذ چارچوب قابل حمل مانند Qt اجتناب کرد.

 

C# و VB.NET

راه حل مایکروسافت دات نت نیز بسیار موفق است و درست مانند جاوا، یک پلت فرم کامل است. با این حال، بر خلاف جاوا، .NET همیشه از لحاظ زبان های برنامه نویسی بسیار باز است. این نیز در حالت دسکتاپ قابل دسترسی است، که در آن به عنوان پایه ای برای بسیاری از برنامه های ویندوز، در وب (از طریق ASP.NET)، در Cloud (از طریق Azure) و حتی با تلفن همراه (از جمله Android و iOS به لطف Xamarin) . ورود هسته دات نت اجازه می دهد که این پلتفرم حتی بیشتر باز شود.

 

پایتون، پی اچ پی، جاوا اسکریپت، پرل، روبی

بعضی از زبان های برنامه نویسی به دلیل استفاده گسترده از آنها در وب، برجسته می شوند و بسیاری از برنامه های کاربردی تجاری اغلب در یک مدل برنامه کاربردی برنامه ریزی شده اند.

 

پایتون و پی اچ پی همچنان ستاره های این بخش هستند، در حالی که در سمت سرور ما نیز راه حل هایی مانند پرل یا روبی پیدا می کنیم. با این حال، باید جاوا اسکریپت را نادیده نگیرید، که نبرد را برای جلوه های وب به دست آورده است و امروزه بسیاری از ویژگی هایی که قبلا به قسمت عقب اختصاص داده شده، اجرا می شود. شما حتی می توانید آن را در سمت سرور، در حال حاضر، با زمان اجرا Node.js پیدا کنید.

 

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط نوین هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ابری و سرور مجازی ایران ، به www.novinhost.org مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۰۱۵۸۹۱ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

نوشته مشابه

ثبت نظر